Gülen'in Komşuları Tedirgin: Türkiye Bu Kişiyi Geri Alsın

Hakkında çok sayıda yakalama kararı bulunan FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'in ABD'de yüksek korumalı dış dünyaya kapalı yaşamı bölge halkında da tedirginliğe neden oluyor.

Gülen'in Komşuları Tedirgin: Türkiye Bu Kişiyi Geri Alsın
Pennsylvania'nın Saylorsburg kasabasında yaşayan Gülen'in malikanesi, gözlerden uzak bir çiftliğin içinde bulunuyor. Binanın ve müştemilatının bulunduğu bölgeyi dışarıdan görmek mümkün değil. Kompleksin girişinde ise Amerikalı silahlı özel güvenlik görevlileri bulunuyor.

Kompleksin girişine ise asılan yeni tabelada "Golden Generation, Worship and Retreat Center" (Altın Nesil, İbadet ve İnziva Merkezi) ifadesi yer alıyor.

Malikanenin karşısındaki tepede yaşayan yaşlı bir çiftten isminin Peggy olduğunu ancak soyismini vermek istemediğini belirten kadın, "Gizlilik insanlarda şüphe uyandırıyor. ABD'de insanlar açıktır. Herkes sizin bahçenize gelip sizinle konuşabilir ama bunların ilk işi girişe bir bariyer koymak oldu. Dolayısıyla içeri giremiyorsunuz. Arkada neler olduğunu göremiyorsunuz."İnsanlar içeride ne olduğunu bilmediği için tedirginlik duyuyor. Buradan sürekli gözetleme uçakları geçiyor. Bu vadinin fotoğraflarını çekiyorlar sürekli." diye konuştu.

Kadının eşi de, "Türkiye burada yaşayan kişiyi geri alsın." dedi. İsmini vermek istemeyen adam, ABD hükümetinin mekanda yaşayanlarla sürekli irtibat halinde olduğunu savundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER