Gözüne Giren Demir Kanca Beynine Saplandı

Hindistan'da 12 yaşındaki erkek çocuğun gözüne oyun oynarken demir kanca girdi. Doktorlar, beyne kadar ulaşan demir kancayı uzun uğraşlar sonucunda çıkararak çocuğu kurtardı.

Gözüne Giren Demir Kanca Beynine Saplandı

Hindistan'da akıllara durgunluk veren bir kaza ve bu kazadan mucize gibi bir kurtuluş hikayesi yaşandı. 12 yaşındaki bir erkek çocuk, oyun oynarken gözüne demir bir kanca girdi. Kanca çocuğun beynine kadar ulaşmıştı. İmkansız gibi görünen olaydan doktorlar çocuğu sağ salim kurtarmayı başardı.

KASAP ALETLERİYLE OYNUYORDU

Hindistan'ın Hayderabad kentinde Baba Qureshi isimli 12 yaşındaki çocuk bir kasap dükkanındaki aletlerle oynarken demir bir kanca çocuğun gözüne saplandı.

BEYNİNE 15 SANTİM GİRDİ

Gözünün kenarından giren kanca şans eseri çocuğun göz çukurunda bir hasara neden olmadı. Olayın en tuhaf yanı ise demir kancanın çocuğun beynine 15 santimetre derinlik yaratarak girmesi oldu. Olay yaşandığı sırada gözünden kanlar akan Baba Qureshi acı içinde kıvranıyordu.

İKİ GÖZÜNÜ KAYBETME İHTİMALİ VARDI

Osmania Hastanesi'nde acil operasyona alınan çocuk için Doktor Premjit Ray "Hastaneye geldiği sırada büyük bir acı çekiyordu. Gözüne saplanan kanca sebebiyle iki gözünü de kaybetme ve beyninde kalıcı bir hasar olması riski çok yüksekti. Çok hızlı davranmak zorundaydık.

OPERASYON 1 SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık 1 saat süren operasyonda gözündeki kancayı çıkarmayı başardık. Beyinde neyse ki bir kanama yoktu ve kalıcı bir hasar olmadı." dedi.

Baba Qureshi sol gözünü kaybetmiş olsa da hayatına normal bir şekilde devam edebilecek. 12 yaşındaki çocuk 1 hafta içinde hastaneden taburcu edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER