'Göçmenlere yönelik politika değişmeyecek'

Los Angeles'ın Polis Şefi Charlie Beck, Polis Departmanı'nın göçle mücadele konusundaki tutumunu değiştirmeye yönelik herhangi bir planının olmadığını söyledi.

'Göçmenlere yönelik politika değişmeyecek'

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump'ın göçmenlerin sınırdışı edilmesi konusundaki açıklamalarına yanıt Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck'ten geldi.


GÖÇMENLERE YÖNELİK POLİTİKA DEĞİŞMEYECEK

Los Angeles Times'ın haberibe göre Beck, LAPD'nin (Los Angeles Polis Departmanı) yasadışı göçmenleri sınırdışı etme tutumunu değiştirmeyeceğini söyledi.


TRUMP İLE BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEYECEĞİZ


Beck açıklamasında, "Farklı bir şey yapma niyetinde değilim. Birinin göçmenlik statüsüne dayanan yasa uygulama faaliyetlerine girmeyeceğiz. Ülke Güvenliği ile sınırdışı çabalarına ilişkin olarak Trump ile birlikte çalışmayacağız. Bu bizim işimiz değil, işimizi yapacağız." ifadelerini kullandı.


TRUMP "YA GÖNDERİRİZ YA DA HAPSE ATARIZ" DEMİŞTİ


Amerikan CBS Televizyonu'na demeç veren Trump, 'suç işlemiş, uyuşturucu çetesi ya da suç örgütü üyesi' Kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini belirterek, "Bu kişileri ya ülkeden göndermeyi başarırız ya da onları hapse atarız" diye konuşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER