G20 Zirvesi'nden sonra ilk kez geliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin, 2015 yılında gerçekleşen G20 zirvesinin ardından ilk kez Türkiye'ye geliyor

G20 Zirvesi'nden sonra ilk kez geliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ekim ayında yapılacak olan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantısına katılmak için İstanbul’a gelecek. Putin, toplantıya katılmak üzere 11 Ekim’de İstanbul’da olacak.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Likhachev ile görüşen Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada “Söz konusu ziyarette Türk Akımı gibi öncü projelerin yanı sıra, bazı Türk iş adamlarına uygulanan kısıtlamaların da kaldırılması konusunun ele alınmasını bekliyoruz” dedi.

TÜRK AKIMI’NDA İMZALAR ATILABİLİR

Ruslar tarafından 'Tamamlandığında Avrupa Türkiye'ye muhtaç olacak’ denilen Türk Akımı için tarih verildi. Rusya, dev proje için imzaların ekimde atılmasını bekliyor. Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak, Türk meslektaşları ile müzakerelerin bu hafta da devam ettiğini ve Rusya Enerji Bakanlığı’nın ekim ortasında proje ile ilgili hükümetler arası anlaşmaya varılacağını beklediğini söyledi. Novak, Rossiya 24 televizyon kanalına verdiği röportajda “ Türk Akımı’nı hayata geçirmek için çok aktif bir çalışma devam ediyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER