Felaketin Acı Yüzü

Sri Lanka'da hafta sonundan buyana yarım milyon insanın olumsuz etkilendiği heyelan ve sellerde, bulunan cansız beden sayısının 92'ye ulaştığı bildirildi

Felaketin Acı Yüzü

Ülke genelinde 135 kişiyi arama çalışmaları devam ederken, 250 bin kişi geçici barınaklarda kalıyor.

57 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Afet Yönetim Merkezi'nden yapılan açıklamada, Sabaragamuwa ilinin Kegalle ilçesindeki Aranayaka kasabasında şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle meydana gelen heyelanlar sonucu toprak altında kalan bölgelerdeki arama kurtarma çalışmalarında, şu ana kadar ulaşılan cansız beden sayısının ise 57'ye ulaştığı belirtildi.

TOPLAMDA CESET SAYISI 92 OLDU

Ülke genelinde ulaşılan cesed sayısının ise 92 olduğu ifade edildi.

135 KİŞİ ARANIYOR

Sri Lanka ordusu hala toprak altında olan 135 kişiyi arama çalışmalarına devam edildiğini duyurdu.

 

250 BİN KİŞİ GEÇİCİ BARINAKLARDA KALIYOR

Sel ve heyelan tehlikesi bulunan bölgelerde, halkın tahliye edilmesini sağlayacak ekipler hazırda bekletiliyor. Toplam 500 bin kişinin olumsuz etkilendiği  Sri Lanka'da, 250 bin kişinin ise geçici barınaklarda kaldığı ifade edildi.

İÇME SULARI YOK OLDU, BÖLGE HALKI RİSK ALTINDA

Birleşmiş Milletler İnsani Koordinasyon Ofisi'nin (OCHA) yayınladığı raporda da içme sularının zarar gördüğü veya yok olduğu, dolayısıyla bölge halkının da hastalıklara yakalanma riskiyle karşı karşıya kaldığına dikkat çekildi.

 

BULAŞICI HASTALIKLARA KARŞI TIBBİ YARDIM ULAŞMAYA BAŞLADI

Yetkililer yaptığı açıklamada ise sel sularının çekildiğinde bulaşıcı hastalıkların baş gösterme tehlikesine karşı bölgelere tıbbi yardımların ulaştırılmaya başlandığı aktarıldı.

METEOROLOJİ UYARDI

Öte yandan, Meteoroloji Dairesi'nden yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde kuvvetli rüzgarların kıyı bölgelerinde etkili olacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER