DEAŞ çok sayıda hendek kazmış

Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu’nun El Bab’ı kuşatma faaliyetleri devam ederken, DEAŞ’ın kent merkezi ile çevresine çok sayıda hendek kazdığı tespit edildi.

DEAŞ çok sayıda hendek kazmış

TSK El Bab operasyonu ile ilgili son dakika bilgileri verdi. TSK'nın açıklamasında tank ve araçları engellemek amacıyla bazılarının genişliği 2 metreyi bulan  bin civarında derin hendekler kazıldığı ve bölgede çok sayıda sırt çantalı veya bomba yelekli çok sayıda intihar bombacısı  terörist bulunduğunu açıkladı.

Güvenlik birimlerinin yerel istihbarat kaynakları ile insansız hava araçları (İHA) aracılığıyla elde ettiği bilgilere göre DEAŞ, El Bab’a yönelik operasyonu yavaşlatmak için çok sayıda el yapımı patlayıcı ve mayın tuzakladı.

Türkiye sınırına 30 km uzaklıktaki  El Bab’da ilk tespitlere göre bin civarında derin hendek kazılmış durumda. Bazılarının genişliği tank ve diğer zırhlı araçların geçmesini engellemek amacıyla 2 metreyi buluyor. Kent içinde çok fazla bombalı araç ile intihar saldırısı timinin  dolaştığı bilgisi de var.


İKİ ASKER YARALANDI


Öte yandan dün Fırat Kalkanı operasyonunda yaralanan 2 Türk askeri, helikopterle getirildikleri Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER