Cami Düşmanı Murdoch!

İslam düşmanı ‘medya baronu’ olarak adlandırılan Murdoch, İngiltere’deki medyasıyla birlik olup İstanbul’daki Çamlıca Camii’ni hedef aldı.

Cami Düşmanı Murdoch!

Türkiye'deki FOX TV'nin de sahibi olan Rupert Murdoch'ın kafayı taktığı yeni hedef, İstanbul'da inşaatında sona gelinen Çamlıca Camii oldu.

"MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRMELİ" DİYORDU

Daha önce "Müslümanların öldürülmesi gerektiğini" savunan Murdoch, İngiltere'de yayın yapan organlardan biri olan The Times'a Çamlıca Camii'ne karşı bir algı operasyonunun başlatılması için haber emri verdi. Gazetenin muhabiri Hannah Lucinda Smith de aldığı emri uyguladı. The Times, "İstanbul Üsküdar'daki Çamlıca Camii'nin inşaatında sona gelindi. Ankara dev cami inşası programını gücünü en uygunsuz yerlere doğru genişletmenin bir yolu olarak görüyor.

İSLAM HASIMLIĞI

Çamlıca bir zamanlar Osmanlı Sultanlarının dinlenmek için en sevdiği yerdi. Çamlıca Camii, hükümetin, ülkenin özgün İslam markasını güçlendirme ve tüm dünyaya ihraç etmesinin en görkemli örneği. Ülke dışında, Mali'den Moskova'ya Türkiye'nin finanse ettiği, beşi geçen yıl, 10 camii halihazırda açıldı. Altısı yapım aşamasında ve biri Cambridge'de olmak üzere 10 tanesi daha planlama aşamasında. Türkiye, İsrail'le çatışmaların yıktığı Gazze'de en az dokuz camiyi yeniliyor ediyor veya yeniden inşa ediyor" diye yazdı. Laiklerin cami inşaatından rahatsızlık duyduğunu ifade eden gazete, Türkiye'nin ülke dışında da cami planları olduğuna dikkat çekti.

CAMİİYE KARŞI SAVAŞ

Times'ın yorumu şöyle: Önde gelen Müslüman uluslarda camii inşaatları nüfuzun ülke dışına ulaşması için kullanıldı, çoğu zamanda tartışma yaratı. Dindar biri için bu ülkenin büyüyen gücünün, dini uyanışının sembolü, laik biri için ise AK Parti'nin yalnızca siyasi şovmenlik için yaptığı gösteriş projesi...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER