Bild'den çarpıcı yorum: 'Türkler çok kızgın'

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'ın Türkiye ziyaretini değerlendiren Bild gazetesi, ziyaretin dostluk havasından uzak geçtiği yorumunda bulundu.

Bild'den çarpıcı yorum: 'Türkler çok kızgın'

"TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ PEK HİSSEDİLMEDİ"


“Bir dostu ziyaret farklıdır. Çok farklı”
ifadelerini kullanan gazete, Steinmeier’in soğuk karşılandığına vurgu yapmak için, "Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Ankara’da ancak efsanevi Türk misafirperverliği pek hissedilmedi" ifadelerini kullandı.


SOĞUKLUK HAVALİMANINDA BAŞLADI


Steinmeier’ın Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu ile görüşmesini, "Çok kolay bir görüşme olmadI" diye yorumlamasını aktaran Bild, soğukluğun Steinmeier’in havalimanında karşılanmasında başlandığını yazdı.


KIRMIZI HALI YOK, ÜST DÜZEY KARŞILAMA YOK


Steinmeier’ın karşılanmasında kırmızı halı olmadığına ve üst düzey karşılama gerçekleştirilmediğine dikkat çeken gazete, Alman bakanın makam aracının da uçağa yaklaşmasına müsaade edilmediğine, Steinmeier ve ekibinin önce otobüsle götürüldüğüne vurgu yaptı.


"TÜRKLER KIZGIN, ÇOK KIZGIN"


Steinmeier’ın resmi temaslarında kullandığı makam aracına Alman bayrağının uygun parça olmadığı gerekçesiyle takılamadığına da değinen Bild gazetesi, "Yapılanların verdiği mesaj çok açık: Türkler kızgın. Çok kızgın" diye yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER