Almanya'dan Türkiye'ye 'idam' itirazı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, "idam cezası geri gelirse Türkiye'nin AB hayali sona erer" dedi.

Almanya'dan Türkiye'ye 'idam' itirazı

Referandum sonrası Erdoğan'ın idam taleplerine ilişkin Almanya'dan açıklama geldi. DW Türkçe'nin haberine göre, Bild gazetesine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'yi tehdit ederek idam cezasını geri gelmesinin, Ankara'nın "Avrupa rüyasının bitmesi" ve onlarca yıldır süren müzakerelerin sonlanması anlamına geleceğini söyledi.

KARAR TÜRKİYE'YE AİT

"AB'ye katılım konusundaki herhangi bir karar yakın zamanda gündemde olmayacak" diyen Gabriel, her halükârda şu an için üyelik beklentisinde olunmasının gerçekçi olmayacağını belirtti ancak hangi yöne gideceğine dair kararın Türkiye'ye ait olduğunu söyledi.

Bakan, "Bugün de Türkiye'nin bizimle kalmasını istiyoruz, Türkiye'yi siyasi izolasyona sürüklemeyi ve Rusya yönüne itmeyi arzu etmiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrullah Yüksel
Emrullah Yüksel - 5 yıl Önce

Bu ülke idamı getırmesde bir 54 yıl daha siz türkiye.yi kapınızda bekledir almazsınız. Çünkü AB çok sahtekar ve demokrasiyi kendi çıkarlarınıza göre işletiyorsunuz ama o da sizde yok. Gelin Türkiyden demokrasi dersi alın.sonra hiç Türkiye AB ülkelerin iç işlerine karışıyormu da siz Türkiye ye karışıyorsunuz. Siz Türklrrden daha çok mu akıllısınız.

SIRADAKİ HABER