Adım adım Kurtuluş'a giden yol

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tarihi Kurtuluş Yolu'nu Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ve Müzeler Haftası kapsamında düzenlenen “Kültürel Mirasımız, Müzeler ve Gençlik” konulu panele katılmak üzere Samsun’da bulunan misafirlerle birlikte incelendi.

Adım adım Kurtuluş'a giden yol

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ve Müzeler Haftası kapsamında düzenlenen “Kültürel Mirasımız, Müzeler ve Gençlik” konulu panele katılmak üzere Samsun’da bulunan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Gaziantep eski Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez’i ağırladı.

Misafirlerle birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basıp Kavak, Havza üzerinden Amasya’ya gittiği yol güzergâhın da Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Kurtuluş Yolu Projesi yerinde incelendi.

Kurtuluş Yolu Projesi’ni çok önemsediklerini belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’u tüm değerleriyle birlikte ön plana çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Olimpiyatlar öncesinde şehirdeki görsel kirliliğin önüne geçilmesi için büyük bir çalışma sürürken, bir yandan da tarihi değerlerin ortaya çıkarıldığını ifade eden Yılmaz, “Tek amacımız Samsun’un hak ettiği konuma gelmesi, tüm değerlerinin gelecek nesillere aktarılması. Şehrimizi her yönüyle nakış gibi işlemek istiyoruz. Görsel güzelliğinin yanında, kültür ve tarihi değerleriyle de ön plana çıkmasını arzu ediyoruz. Bu zamana kadar eksik kalmış çalışmaları tamamlayıp, bir turizm, bir tarih kentini ortaya çıkarıp, huzurlu, güzel bir yaşam şehrini halkımıza, ülkemize bırakmak istiyoruz.” dedi.

Misafirleriyle birlikte Kurtuluş yolunu gezerken Binnaz nineyle karşılaşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz burada Binnaz nineyle bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER