ABD'de Askeri Hava Üssünde Saldırı!

ABD basını, Andrews Askeri Üssü'nde silahlı saldırgan alarmı verildiğini, üssün giriş ve çıkışa kapatıldığını duyurdu.

ABD'de Askeri Hava Üssünde Saldırı!

Twitter'dan yapılan açıklamada, yerel saatle 09.00 sularında üsteki sağlık tesisinde silah sesleri duyulduğu belirtildi.

Reuters'a konuşan bir Savunma Bakanlığı yetkilisi, üste silahlı bir saldırgan olduğunu bildirdi. Saldırganı etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı. Ancak tüm bu olan bitenin tatbikattan ibaret olduğu sonradan anlaşıldı. Birçok kişi olayın tatbikat olduğunu uzun süre anlamadı ve büyük bir panik yaşandı.

TATBİKAT ÇIKTI

Ancak Anadolu Ajansı, verilen alarmın "hatalı" olduğunu, üste silahlı saldırgan bulunmadığını bildirdi. Washington Post'a konuşan bir güvenlik yetkilisi de üste "saldırgan olmadığını" söyledi.

Associated Press'in haberine göre, Rodney Smith isimli sağlık merkezi yetkilisi, "Önce 'silahlı saldırgan' tatbikatı yapılıyordu. Sonra durum gerçeğe dönüştü" dedi.

BEYAZ SARAY'A 24 KM UZAKLIKTA

Andrews, ABD başkanlarını taşıyan Air Force One uçağının bulunduğu üs. Söz konusu askeri üs, Beyaz Saray'a yaklaşık 24 kilometre uzaklıkta. Söz konusu askeri üs, aynı zamanda ABD Başkanı Barack Obama'nın düzenli olarak golf oynadığı askeri üs olarak biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER