ABD medyası 'Halep'i görmezden geldi

Türkiye Halep'te yaşanan katliamların durdurulması için yoğun bir çaba harcarken ABDyönetimi ve basını yaşananları görmezden geliyor.

ABD medyası 'Halep'i görmezden geldi

ABD'de bugün çıkan gazetelerin birçoğu Halep'te yaşananlara tek bir satır yer bile vermedi.

Türkiye, Halep'te yaşanan katliamların çözümü için yoğun bir çaba harcarken, ABD yönetimi sadece yaşananları izlemekle yetiniyor. Türkiye son 10 gündür yoğun bir şekilde Halep'te ateşkesin hayata geçmesi için yoğun bir diplomasi yürütürken, ABD yönetimi olayları dışarıdan takip etmekle yetiniyor.


BİR CÜMLE BİLE AYIRMADILAR


ABD yönetiminin yanı sıra ABD basını da Halep'te yaşananları görmezden gelmeye devam ediyor. ABD'de bugün yayınlanan gazetelerin birçoğu Halep'teki insanlık dramına tek bir cümle yer vermedi.

ABD'nin en önemli gazete ve medya kuruluşlarından Washington Post, New York Times ve USA Today gibi gazeteler manşetlerine tek bir Halep haberi dahi taşımadı. Halep'te yaşanan tahliye krizi ve dram ABD basını tarafından görmezden gelindi.


TRUMP HABERLERİ PARLATILIYOR


Ülkenin en önemli gazetelerinin birinci haberlerinde Trump'ın adayları ve ekonomi politikaları gibi başlıklar öne çıktı.

ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby ise yaptığı açıklamada Halep ve Suriye konusunda bir politika değişikliğine gitmeyeceklerini ve diplomatik çözüm için uğraşacaklarını açıklamakla yetindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER