2. Dünya Savaşı'ndan Kalma 250 Kg'lık Patlamamış Bomba Bulundu

Fransa'nın Almanya sınırına yakın kenti Guebwiller'de, inşaat çalışmaları sırasında bulunan 250 Kg'lık bomba kentte panik havası yarattı

2. Dünya Savaşı'ndan Kalma 250 Kg'lık Patlamamış Bomba Bulundu

Fransa'nın Guebwiller kentinde, belediye havuzu inşaatı sırasında bulunan ABD ordusuna ait bir bomba imha edildi. Bombanın 250 kilogram ağırlığında ve 2. Dünya Savaşı'ndan kalma olduğu açıklandı.

KENT PANİKTE

Fransa'nın Almanya sınırına yakın kenti Guebwiller'de dün, belediye havuzu inşaat çalışmaları sırasında bulunan bomba, kentte panik havası yarattı. Guebwiller'in bağlı olduğu Haut-Rhin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, bombanın bulunması sonrası havuz inşaatı durduruldu ve 500 metre çapında güvenlik çemberi oluşturuldu.

BÖLGEDE YAŞAYANLAR TAHLİYE EDİLDİ

Özel ekiplerin incelemeleri sonrası bombanın bu sabah imha edilmesine karar verildi. Bölgede yaşayan yaklaşık bin kişinin tahliye edilerek sabah 07.00'dan itibaren şehirdeki 3 spor salonuna sevk edildiği açıklandı.

BOMBA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Colmar'dan gelen 3 kişilik özel imha ekibi, yaklaşık iki saat süren işlemleri sonrasında bombayı etkisiz hale getirdi.

Fransa'nın birçok kentinde daha önce de benzer olaylara rastlanmış, en son ParisDoğu Tren Garı ve Marsilya Limanı'nda ortaya çıkarılan 2. Dünya Savaşı döneminden kalma bombalar özel ekiplerce imha edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER