RAY HIRSIZLARI!

Samsun'da yenilenen Samsun-Sivas demiryolu hattındaki rayları birbirine bağlayan aparatları hurdacıya satmak için yerinden sökerek üç çuvala dolduran iki kişi, jandarmanın takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

RAY HIRSIZLARI!

Olay, Samsun'un Canik ilçesi Demirciköyü Mahallesi Taşocağı mevkisinde geceleyin meydana geldi. İki kişi eski güzergahın üzerine yeni yapılan Samsun-Sivas demiryolu hattının raylara bağlı tutan kelepçe, vida, cebre (iki rayı birbirine bağlayan aparat) ve cebreleri sıkıştıran mengeneleri yerinden sökerek üç çuvala doldurdu. Bu olayı fark eden vatandaşlar tepki gösterince hırsızlar çuvalları bırakıp kaçtı. Olay jandarmaya haber verildi. Olay yerine giden jandarma ekipleri üç çuval içinde yaklaşık 100 metrelik demiryolu üzerinden sökülen ve çalınmak istenilen malzemeleri ele geçirdi.
 

İTİRAF ETTİLER

Canik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları araştırma sonucu olayla ilgili İsmail K.(25) ve Dursun K.'yi (24) yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan iki genç suçlarını itiraf etti. Jandarmadaki sorgularının ardından Samsun Adliyesine sevk edilen İsmail K. ve Dursun K., "Paramız ve sigaramız yoktu. Olay gecesi demiryolu üzerindeki rayların aparatlarını birlikte söktük ve çuvalladık. Hurdacıya satacaktık. Daha sonra vazgeçtik. Çuvalları orada bırakmayı düşündük. Orada balık tutan bir vatandaş bizi fark edip bağırınca biz de gitme niyetinde olduğumuz için kaçtık. Pişmanız" dediler. Nöbetçi mahkemeye ifade veren İsmail K. ve Dursun K., ‘geceleyin kamu kurumundan hırsızlığı teşebbüs ve mala zarar verme’ suçlarından tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER