Polisin Durdurduğu Motosikletten 3 Aylık Cenin Çıktı

Gaziantep'te meydana gelen kan donduran olayda 3 aylık cenini gömmek isteyen üç kişi polis çevirmesine takıldı

Polisin Durdurduğu Motosikletten 3 Aylık Cenin Çıktı

Gaziantep'te poşet içerisinde motosikletle taşınan 3 buçuk aylık bebek cenini çevirme yapan polis ekiplerine takıldı.

ASAYİŞ UYGULAMASINDA FARK EDİLDİ

Olay, önceki gün akşam Şahinbey ilçesi, Bayramlı Mahallesi yolu üzerindeki polis ekiplerinin asayiş uygulaması yaptığı yerde yaşandı.

POLİS MOTORDA ARAMA YAPTI

dinilen bilgiye göre, durumundan şüphelenilen motosiklet polis ekipleri tarafından durduruldu. Yapılan inceleme ve arama sonucunda motosiklet üzerindeki şahıslara ait poşet içerisinde 3 buçuk aylık cenin bulundu.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olay sonrası poşet içerisindeki bebek cenini incelenmek üzere Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken olayla ilgili 2'si kadın 3 kişi gözaltına alındı.

BEBEĞİ DÜŞÜRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

Polis merkezinde ifadeleri alınan 3 şahıstan 2'si olayla ilgileri olmadığı anlaşıldığından serbest bırakılırken, bebek ceninini düşürdüğü iddia edilen 26 yaşındaki A.D. ise gözaltında tutulmaya devam etti.

"KOCANDAN BEBEK DÜŞÜRDÜM"

Alınan ifadelerle birlikte netleşen olayın ayrıntıları ise kan dondurdu. İddiaya göre A.D. (26) isimli genç kadın evli ve şu anda cezaevinde olan kişiden hamile kaldı. Aradan 3 buçuk ay geçtikten sonra cezaevinde bulunan şahsın eşini arayan A.D.'nin "Kocandan bebek düşürdüm, bana yardım et bunu halledelim" dediği öne sürüldü.

"BEBEK CENİNİ SOĞUTUCUDA SAKLADI"

Geçtiğimiz hafta düşük yaptığı 3 buçuk aylık bebek ceninini kısa bir süre soğutucuda saklayan A.D. isimli genç kadın, bebeğin babası olduğu ileri sürülen kişinin eşi ve bir diğer erkek şahısla birlikte defnedecekleri Bayramlı Mahallesi Mezarlığı'na giderken yolda polis uygulamasında yakalandı.

SERBET BIRAKILDI

Olay sonrası gözaltında tutulan A.D.'nin alınan ifadesi ve yapılan incelemesinde, bebek cenininin bilinçli değil de normal düşük olduğu ortaya çıkınca genç kadın serbest bırakıldı. Daha sonra Adli Tıp Kurumunda bekletilen 3 buçuk aylık bebek cenini defnedilmek üzere A.D.'ye teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER