Okullarda zehir tacirlerine geçit yok

“Zehir tacirlerinin, çocuklarımızı zehirlemelerine izin vermeyeceğiz” diyerek, okullarda uyuşturucuyla mücadele konusunda ciddi gayret gösterdiklerini belirten Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, velilere, çocuklarının kimlerle arkadaşlık yaptıklarını sorgulamaları yönünde seslendi

Okullarda zehir tacirlerine geçit yok

2018-2019 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla Samsun’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okul önlerinde zehir tacirlerine göz açtırmıyor. Kentteki uyuşturucu operasyonları ile ilgili Gazete Gerçek’e bilgi veren İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, öğrencileri uyuşturucudan korumak ve güvenliği sağlamak amacıyla, ciddi ve sıkı bir çalışma temposu içerisine girdiklerini belirtti. İl Müdürü Vedat Yavuz, uyuşturucu ile mücadele konusunda başta aileler olmak üzere, toplumun her kesimine ciddi görevler düştüğüne dikkati çekti.

‘EKİPLERİMİZ OKUL ÖNLERİNDE TETİKTELER’

Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, “Her dönem olduğu gibi, yeni başlayan 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde de, okul önlerinde gençlerimizin güvenliğini koruma anlamında ciddi bir çalışma programına girdik. Dış tehditlerinden koruduğumuz öğrencilerimizi, uyuşturucu belasından da uzak tutmak için ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Okul önlerinde, okul çevrelerinde ve sokak aralarında ekiplerimiz her an tetiktedirler” diye konuştu.

‘VELİLER ÇOCUKLARINI BAŞIBOŞ BIRAKMASIN’

Diğer yandan velilere seslenen Vedat Yavuz, “Uyuşturucu yaşamımızın her alanında maalesef var. Bu tehlikeyi önlemek için ciddi mücadele durumundayız. Uyuşturucu konusunda velilerimize de ciddi görevler düşüyor. Anne ve babalar, evlatlarının korumasını sadece okul idaresine ve emniyete bırakmasınlar. Veliler de çocuklarını zaman zaman kontrol etmeliler. Çocuklarını başıboş bırakmamalılar. Kimlerle arkadaşlık yaptıklarını sorgulamalı ve arkadaşlarının ve de aileleri hakkında bilgi sahibi olmalılar. Bu anlamda mücadelemize velilerimizin de destek vermelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

‘TOPLUM OLARAK HEP BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ’

“Gece gündüz demeden sürdürdüğümüz uyuşturucu ile mücadele çalışmalarımız kapsamında, her gün 3-5 zehir tacirini yakalayarak adalete teslim ediyoruz” diyen Vedat Yavuz, şöyle devam etti: “Toplumumuzun her kesimi, istediği her an bize ulaşabileceğini hiç bir zaman unutmasın. Her türlü bilgiyi emniyet kaynaklarına ulaştırmakta hiç çekinmesinler. Toplum olarak, güvenliğimiz için hep birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Vatandaşlarımız, bizimle her türlü bilgisi paylaşabilirler, gerek 155, gerek CİMER ve gerek diğer ihbar kaynakları ile irtibat halinde olmalarını arzu ediyoruz.”

TÜM SAMSUN’DA NARKOMOBİL ÇAĞRISI YAPTI

Diğer yandan şehrin birçok yerine asılan afişlere dikkati de çeken Vedat Yavuz, “İl Emniyet Müdürlüğü’müzün bünyesinde kurduğumuz, NARKOMOBİL Whatsapp Uyuşturucu İhbar Hattı’mızdan ciddi sonuçlar alıyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımızın 0552 155 56 55 numarayı arayarak, her türlü ihbarda bulunarak bizlere destek vermelerini bekliyoruz” dedi.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER