Nükleer Santralin Güvenlik Görevlisi Öldürüldü

Belçika'da Derniere Heure gazetesinin haberine göre, Brüksel'deki terör saldırılarından iki gün sonra, nükleer santralde görevli bir güvenlik görevlisi vurularak öldürüldü ve kimlik kartı çalındı.

Nükleer Santralin Güvenlik Görevlisi Öldürüldü

Derniere Heure gazetesinin haberine göre, güvenlik görevlisinin  Charleroi kentinde vurularak öldürüldüğü ve kimlik kartının çalındığı tespit edilir edilmez kimlik kartı iptal edildi.

"SORUŞTURMA SÜRDÜĞÜNDEN AÇIKLAMA YAPMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Bir polis sözcüsü olayla ilgili soruşturma devam ettiği için henüz bir açıklama yapmalarının mümkün olmadığını kaydetti.

"TERÖRİSTLER ASLINDA BİR NÜKLEER SANTRALİ HEDEF ALDI"

Derniere Heure gazetesi geçen Perşembe günü yayımladığı başka bir haberde ise teröristlerin aslında bir nükleer santrali hedef aldığı ancak  Paris saldırısıyla ilgili tutuklamaların ardından saldırı planlarını hızlandırarak hedeflerini  Belçika'nın merkezine kaydırdığı bilgisine yer vermişti.

Geçen yıl  Paris'teki saldırılarla ilgili incelemeler sırasında  Belçika nükleer sanayisiyle bağlantılı bir kişinin hareketlerinin takip edildiği bir video bulunmuştu. Birkaç saat uzunluğundaki video materyalinde  Belçika'nın kuzeyindeki bir evin girişi ve  Belçika nükleer araştırmalar programı direktörünün buraya varış ve ayrılma görüntüleri bulunuyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER