NEREDESİN ECRİN?

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 2 gündür kayıp olan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Yağmura rağmen sürdürülen arama çalışmalarına jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra Komando Birliği'nden 2 timle 4 dedektör köpek de katılıyor

NEREDESİN ECRİN?

İlçe merkezine bağlı Alancık Mahallesi'nde salı günü öğle saatlerinde evlerinin önünde oynayan Ecrin Kurnaz'ın bir süre sonra kaybolduğunu fark eden dede Nuri Kurnaz, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, ev ve çevresinde inceleme ve arama yaptı. Bir sonuç alınamayınca da AFAD ekiplerinden yardım istedi. Küçük çocuğun bulunması için AFAD ve jandarma ekipleri tarafından arama çalışması başlatıldı. Bölgedeki şiddetli yağmura rağmen gece gündüz aralıksız sürdürülen arama çalışmalarına köylüler de katılıyor.

KOMANDOLAR GÖNDERİLDİ

Aradan geçen süreye rağmen küçük kızın izini rastlanamazken bölgeye Ladik Asayiş Komando Birliği'nden 2 tim de takviye olarak gönderildi. Samsun İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD bünyesinde bulunan 4 dedektör köpek de aramalara katılıyor. Ekiplerin dağ taş aradığı küçük kızından gelecek iyi bir haber bekleyen baba Deniz Kurnaz, çocuğunun kayıp olduğu haberini hamile eşini hastaneye götürdüğü sırada aldıklarını söyledi.  

ECRİN İÇİN HELİKOPTER VE DRONE DESTEKLİ ARAMA

Vezirköprü ilçesinde kayıp olarak aranan Ecrin Kurnaz için başlatılan arama ve kurtarma çalışmasıyla ilgili Samsun Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada önceki gün saat 21.00’da Vezirköprü Kaymakamlığı'nca İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün aranarak, ilçe merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan Alancık Mahallesi'nde 1,5 yaşlarında kız çocuğu Ecrin Kurnaz'ın kayıp olduğu bilgisinin verildiğini belirtilerek "Kayıp bilgisi alınır alınmaz İlçe Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlanmıştır. Bugün saat 06.30 itibariyle 15 jandarma, 25 komando, 11 AFAD personeli, 1 UMKE ekibi, 1 köpek timi, 1 canlı arama köpeği ve 1 kadavra köpeği ile arama çalışmalarına devam edilmektedir. Ayrıca, drone, helikopter ve 100'ün üzerinde vatandaşımız ile de arama çalışmalarına destek verilmektedir" denildi.

Kaynak: DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER