Muhtarları SMS'le Dolandırmak İstediler

Sivas'ta, muhtarların cep telefonlarına "TC Muhtarlar Koordinasyonu" adıyla mesaj gönderilerek 30 lira talep edildiği ve bu yolla dolandırılmak istendikleri bildirildi

Muhtarları SMS'le Dolandırmak İstediler
Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak kendilerine ait internet sitesi ile dergilerinin olduğunu söyledi.

Muhtarların telefonlarına "Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınma ve gelişimine katkı sunan siz değerli muhtarlarımızın, Cumhurbaşkanlığı ile duygu, düşünce, şikayet ve önerilerinin sağlanmasını kolaylaştıracak, T.C. Muhtarlar İletişim Koordinasyon Dergisi ve WEB sitesine üye olmaları gerekmektedir" yazılı mesaj geldiğini anlatan Koç, mesajda muhtarlardan verilen PTT hesabına 30'ar lira yatırmalarının istendiğini belirtti.

Muhtarlar Konfederasyonu ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğiyle görüştüklerini, böyle bir çalışmanın olmadığını öğrendiklerini ifade eden Koç, söz konusu mesajın dolandırıcılık girişimi olduğunu anlayarak muhtarları uyardıklarını, böylece dolandırıcılık girişimini önlediklerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER