KORKUNÇ SON

Samsun’da, tarih öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra atama bekleyen öğretmen Merve Alver (32), apartmanın 7'nci katındaki dairenin camını silerken, dengesini kaybedip düştü. Ağır yaralanan Merve Alver, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı

KORKUNÇ SON

Olay, İlkadım ilçesi 100. Yıl Bulvarı ile Ağabali Caddesi'nin kesiştiği yerde bulunan Gülsu Apartmanı'nda meydana geldi. İddiaya göre; cam silmek için pencereye çıkan genç öğretmen Merve Alver, yedinci kattan düşerek beton zemine çakıldı. Babası Hasan Alver'in feryatları üzerine apartman sakinleri 112'ye haber verdi. Ambulansla Samsun Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç öğretmen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tarih öğretmeni olduğu söylenen Merve Alver'in annesi Remziye Alver, hastanede sinir krizleri geçirdi. Alver'in bekar olduğu öğrenildi.
BABASI KOŞA KOŞA AŞAĞI GELDİ
Apartman görevlisi Murat Tokgöz, "Kahvaltı için evlerine servis yaptım. Kahvaltıdan sonra cam silmeye başlamış. Ondan sonra aşağı düşmüş. Anne-babasının söylemesi bu. Babası koşa koşa aşağı geldi. Ben evdeydim. Öğretmendi ama atama bekliyordu. Burada yaşıyordu. 7'nci kattan düştü" dedi.

ANNE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Merve Alver'in ölüm haberini duyan anne Remziye Alver de hastane önünde, "Allah'ım ne olur kimseyi evlat acısıyla sınama" diyerek feryat etti. Sinir krizi geçiren Remziye Alver'e hastane görevlileri müdahalede bulundu. Alver'in ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER