Kilisliler İsyan Etti: Acele Edin Ölüyoruz!

18 Ocak'tan beri IŞİD denetimindeki Suriye'den üzerine roketatar mermileri düşen Kilisliler sonunda isyan edip gazetelere ilan verdi

Kilisliler İsyan Etti: Acele Edin Ölüyoruz!
Geçen 18 Ocak gününden bu yana neredeyse her gün roketlerin hedefinde olduğu için tedirginlik ve paniğin yaşandığı Kilis'ten, ölüm korkusu yaşayan binlerce kişi göç etti.

IŞİD saldırılarıyla 21 kişinin yaşamını yitirdiği Kiliste, tedirginlik had safhada. Bugün yine roketlere hedef olma korkusuyla insanların evine kapanmasından dolayı sokakların boşaldığı Kilis'te Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi'ne isabet eden roketlerden biri boş araziye geldi, ikincisi ise kimsenin bulunmadığı 2 katlı evin çatı katının köşesinde infilak etti. Evde hasara yol açan patlama sırasında sokakta kimse bulunmadığı için yaralanan olmadı.


Yaşanan bu saldırılar sonrasında Kilis'te, Baro, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkâlar Odası ve Organize Sanayi Bölgesi başkanları gazetelere ilan verdi. İlanda "Acele edin. Ölüyoruz. Kilis saldırı altında. Vatan saldırı altında" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER