Hasat Çiftçilerini Ziyaret Etti

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Aslançayır mahallesinde buğday hasadı yapan çiftiçleri ziyaret ederek hasadın bereketli geçmesini diledi. İkiz daha sonra bir süre biçerbağlar ile hasat yaptı

Hasat Çiftçilerini Ziyaret Etti

Kırsal Mahallelere olan ziyaretler kapsamında Aslançayır Mahallesinde 216 yılının ilk hasadını gerçekleştiren Kazım Yılmaz’ı ziyaret etti. İkiz Yılmaz’dan hasat hakkında bilgiler alarak bir süre çiftçileri ile sohbet etti.

Yılmaz hasadın son dönemlerde yağan yağmurlar ile bir süre geçtiğini belirtti.

Hasat döneminin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Murat İkiz ise “Hasat dönemi hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Allah bol ürünler versin. Kazasız belasız, sağlık afiyetle hasadı yapıp, hasadın ürünlerinden de hayırlı bir şekilde istifade etmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, teknolojinin ilerlemesiyle makinelerin insan gücünün yerini aldığını, işi daha hızlı ve kolay hale getirdiğini belirterek; “Ülkemizde özellikle çiftçilerimiz Ak Parti dönemi ile önemli destekler aldılar ve son teknoloji ürünü zirai aletlerin sayısı hızlı ir şekilde arttı. İlçemizin ekonomisinin büyük bir bölümü zirai gelirlerden oluşmakta. İnşallah Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin faaliyete geçmesi ile bölgemizde üretilen buğday, ayçiçeği ve diğer zira ürünlerimizi değerlendirecek ve işleyecek fabrikalarımız ile bu gelirlerimiz daha da artacak. Ayrıca istihdam sorunumuzdan ortadan kalacak.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz daha sonra daha bir süre biçer bağların koltuğuna oturarak buğday hasadı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER