Eski polis müdürüne darp olayına mahkeme kararını verdi

FETÖ soruşturmasında görevinden ihraç edilen 3.sınıf emniyet müdürüne canlı yayın yaparak meydan dayağı atan bir kişi tutuklandı. Aynı suçtan yargılanan 3 kişi de beraat etti.

Eski polis müdürüne darp olayına mahkeme kararını verdi

Samsun’da FETÖ soruşturması çerçevesinde görevinden ihraç edilen 3. sınıf emniyet müdürü G.Ö.'nün darp edilmesi olayıyla alakalı mahkeme kararını verdi.

3. sınıf emniyet müdürü G.Ö daha önceden tanıdığı bir esnaf tarafından sokak ortasında darp edilmişti. Önce iş yerinin içinde darp edilen G.Ö.’nün  sonra esnaf R.Ç. tarafından sokak ortasına çıkarılıp darba uğramıştı. O anlar sosyal medyada canlı olarak yayınlamıştı. Polislerce  kurtarılan 3. sınıf emniyet müdürü G.Ö, kanlar içinde kalıp hastanelik olmuştu.

Savcıya ifade verip serbest bırakılan R.Ç. ve arkadaşları M.Ü., E.A. ve S.Ü. hakkında Samsun 2. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Davanın 1 Mart’ta yazılan gerekçeli kararında R.Ç.’nin "kasten yaralama" suçundan 1 yıl 28 gün, "hakaret" suçundan 2 ay 21 gün ve "basit tehdit" suçundan da 18 gün hapis cezası olmak üzere toplam 1 yıl 4 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. Aynı suçtan yargılanan M.Ü., E.A. ve S.Ü.’nün ise beraat ettikleri öğrenildi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER