Dünürüne savurduğu tehditler başını yaktı

FETÖ'nün Güney Afrika Sorumlusu Necdet İçel'in, dünürünü savurduğu tehditler sonrası ceza aldığı ortaya çıktı

Dünürüne savurduğu tehditler başını yaktı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, örgütün "Güney Afrika Sorumlusu" olduğu gerekçesiyle yakalama kararı çıkarılan, mahkeme kararıyla "CMK'nın 248. maddesinde yer alan zorlama amaçlı el koyma ve temi̇nat belgesi̇" kapsamında üzerine kayıtlı mal varlıkları için el koyma kararı çıkartılan Necdet İçel'in, dünürünü tehdit savurmaktan ceza aldığı ortaya çıktı.

POLİSE VE SAVCILIĞA BAŞVURULMUŞ

İçel'in, 2011 yılında kızını kaçıran, şu an damadı olan M.P'nin annesi Emine P'nin evine bu olay nedeniyle giderek silahla tehditte bulunduğu, bunun üzerine kadının polise ve savcılığa başvurduğu öğrenildi.

Savcılığın soruşturma sonrası "ruhsatsız tabanca taşımak" ve "silahlı olarak algılanan aletle tehdit" suçlamasıyla hazırladığı iddianame İzmir 16. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilince, İçel hakkında dava açıldı.

DÜNÜRÜNÜ TEHDİT ETMİŞ
Emine P. mahkemede verdiği ifadede, İçel'in Bornova Koşukavak Mahallesindeki evlerine silahlı halde gelip "Bana oğlunu ve kızımı bul getir. Bulmazsan, ahiret aleminde buluşmak üzere oğlun ile helalleş, ahiret aleminde görüşürsün." şeklinde tehdit ettiğini öne sürdü.

Tanıklar E.Ö. ve F.Ç. ise Emine P'nin evinin kapısına gelen İçel'in, belindeki silahı göstererek, tehdit ettiğini iddia etti.

Yargıtay'a gönderilen dosya, geçtiğimiz günlerde onandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER