Dalgıçlar, Silahların Gölgesinde Ceset Aradı

Adana'da PKK yandaşlarının sık sık eylem yaptığı mahaldeki sulama kanalında kaybolan gencin cesedi, otomatik silahların gölgesinde arandı

Dalgıçlar, Silahların Gölgesinde Ceset Aradı
Adana'da PKK yandaşlarının sık sık eylem yaptığı mahaldeki sulama kanalında kaybolan Suriyeli 19 yaşındaki Ali İlhan'ı cesedi, otomatik silahlar ve zırhlı aracın gölgesinde arama yapan dalgıç polisler tarafından bulundu. Bu sırada bazı gençler de kanalda yüzmeye devam etti. Olay yerine gelen gencin 3 ablası ise sinir krizi geçirdi.
DALGIÇ POLİSLER SEVK EDİLDİ
Suriye'den kaçarak Adana'ya gelen Ali İlhan, merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu mahallesindeki akrabalarının yanına sığınıp, tarım işçisi olarak çalışmaya başladı. Aşırı sıcaklar nedeniyle tarlada bunalan Ali İlhan, öğle saatlerinde Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalına girdi. Yüzme bilmeyen Suriyeli genç, akıntıyla sürüklenmeye başladı. İhbar üzerine sağlık ekipleri, Sualtı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler sevk edildi.    
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE CESET ARADILAR
Ali İlhan'ın girdiği sulama kanalının bulunduğu mahalle, PKK terör örgütü yandaşlarının eylem alanı ve güvenlik güçlerine yönelik saldırıların sık görüldüğü bölge olması nedeniyle geniş güvenlik önlemi alındı. Zırhlı ekip aracı ve otomatik silahlı meslektaşlarının gözetiminde hazırlık yapan dalgıç polisler, sulama kanalına girdi. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu Suriyeli gencin cesedi bulundu.  
GENÇLER YÜZMEYE DEVAM ETTİ
Ali İlhan'ın cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Bu arada bazı gençlerin aynı kanalda serinlemek için yüzmeye devam etmesi de dikkat çekti.
UMUTLA KOŞTULAR AMA CANSIZ BEDENİNİ GÖRDÜLER
Öte yandan İlhan'ın ablaları Kevser, Sema Nur ve Hira da koşarak olay yerine geldi. Genç kızlar kardeşlerinin sağ salim çıkartılması için bir umutla beklemeye başladı. Su altı ekibi sulama kanalında yaklaşık 1 saat boyunca arama yaptı. Ekipler arama sonucunda İlhan'ı suya girdiği yerin yaklaşık 4 kilometre uzağında bulup kanaldan çıkardı. Bu sırada İlhan'ın kız kardeşleri onun bulunduğunu görünce umutla ona doğru koştu. Ancak olay yerine geldiklerinde kardeşlerinin cansız bedenine görünce "Ali" diye bağırıp gözyaşlarına boğuldular. Genç kızların yaktıkları ağıtlar orada bulunan herkesi ağlattı.  
SON KEZ GÖRMEK İSTEDİLER POLİS İZİN VERMEDİ
Genç kızlar İlhan'ı son bir kez olsun görmek istedi ancak polisler izin vermedi. Ali İlhan'ın cansız bedeni ambulans ile morga götürüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER