Can Dündar'a Saldıran Saldırganın İlk İfadesi

Can Dündar'a Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde silahla ateş ederek saldıran Murat Ş., ilk ifadesinde saldırıyı kendisinin planladığını belirterek,"Vatan hainliği yapıyordu, cezalandıracaktım. Kendim yaptım, kendim karar verdim. Şehitler hakkında ileri geri konuşuyordu. Ben de ona ders vermek istedim. Kendim karar verdim." dedi.

Can Dündar'a Saldıran Saldırganın İlk İfadesi
Saldırgan'ın polis merkezindeki ilk ifadesi:
"Vatan hainliği yapıyordu, cezalandıracaktım. Kendim yaptım, kendim karar verdim. Şehitler hakkında ileri geri konuşuyordu. Ben de ona ders vermek istedim. Kendim karar verdim. Orada olacağını gazetelerden öğrenmiştim. Adliyenin önüne gittim. Bana doğru yürüdüğünde ayaklarına doğru ateş ettim. Eylemi tek başıma yaptım." dedi.

Saldırganın evli ve bir çocuk babası olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin kapı atölyesinde çalıştığı ama şu anda işsiz olduğu da belirlendi. Öldürmek değil korkutmak amacıyla bu eylemi yaptığını söyledi.

Saldırganın geçmişe dönük telefon kayıtları mercek altında. Azmettiricisi var mı yok mu inceleme ve soruşturma neticesinde ortaya çıkacak. Şüphelinin sorgusuna Cinayet Büro Amirliğinde devam ediliyor.

Gazeteci Can Dündar'a yönelik İstanbul Adliyesi'nde düzenlenen saldırı girişimine ilişkin 2 kişi daha gözaltında alındı. Saldırgan Murat Ş. ile birlikte gözaltındaki şüpheli sayısı 3 oldu. Gözaltına alınanların, olayı gerçekleştiren Murat Ş.'nin eylemini önceden anlattığı kişiler olduğu ileri sürüldü. "Tehdit", "hakaret", "yaralama" suçlarından kaydı olduğu öğrenilen ve Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan Murat Ş. ve 2 arkadaşı için 24 saat ek gözaltı süresi verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER