Boşandığı Eşini Vahşice Öldürdü

Erzurum'da 28 Mart'ta boşandığı eşini 7 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlı, mahkemedeki savunmasında dediği şey kan dondurdu

Boşandığı Eşini Vahşice Öldürdü

Erzurum'da geçen 28 Mart günü, boşandığı 2 çocuğunun annesi Neslihan  Kızılkaya'yı konuşmak için çağırdığı evinin önünde 7 yerinden bıçaklayarak öldüren sonra da kendi boğazını keserek intihara kalkışan Halil İbrahim  Kızılkayahakkında hazırlanan iddianame 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

ÖMÜR BOYU HAPSİ İSTENDİ

Hastanede 5 gün tedavi edildikten sonra taburcu olan ve tutuklanan 43 yaşındaki Halil İbrahim  Kızılkaya'nın 'eşe karşı canavarca hisle kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapsi istendi.

"BEN EŞİMİ SEVİYORDUM"

Olaydan 1.5 ay önce boşandıklarını söyleyen  Kızılkaya, "Ayrılmamak için tekrar konuşalım diye aşağıya çağırdım. Bana küfür edip, 'ben adamımı buldum, sende kendi işine gücüne bak' dedi. O sırada benim sinirlerim tetiklendi. Kaçmaya çalıştı yakaladım. Kendisine kaç bıçak darbesi vurduğumu bilmiyorum. Yere düştü, yerde yatar vaziyette görünce sinirlerim boşaldı. Bende kendimi kestim. Ben eşimi seviyordum, böyle olmasını istemedim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER