Bafra’da arazi anlaşmazlığı: 5 yaralı

Samsun’un Bafra ilçesi Sarıköy Mahallesi’nde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 5 kişi yaralandı. Hayati tehlikesi olan yaralılardan Samet Candaş Samsun Tıp Fakültesi’ne sevk edildi

Bafra’da arazi anlaşmazlığı: 5 yaralı

Olay, ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki Sarıköy Mahallesi’nde meydana geldi. Ali Canbaş, bir süre önce Nesim Seven isimli şahıstan aldığı 9 dönüm araziyi çocukları ile birlikte traktörle sürmeye başladı. Canbaş ailesi tarlalarını traktörle sürerken olay yerine, eski sahibindeyken burayı süren Ertuğrul Demir ve oğlu Erdal Demir geldi. Arazinin yeni sahipleri tarafından sürülmesine karşı çıkan baba-oğlun “Bu araziyi siz niye aldınız?” demesi üzerine tartışma çıktı.
 

BİRİNİN DURUMU AĞIR

İki taraf arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. İki taraf arasında çıkan çatışmada Samet Canbaş (24), Hakan Canbaş(19), Ali Canbaş (47), Recai Canbaş ve Erdal Demir silahla yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Bafra Devlet Hastanesi ve Bafra’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan Samet Canbaş, Bafra Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.
 

8 SENEDİR KİRA VERMEDİ

Araziyi Ali Canbaş’a satan Nesim Seven, jandarmaya verdiği bilgide, “Burası babamdan beri 9 dönüm yer bana ait. Burada parça parça 15 dönüm yerim var. Ertuğrul Demir kiraya çalışıyordu. Aramızda kira sözleşmesi yoktu. Bana 8 senedir kira vermedi. Ben de Ali Canbaş’a sattım” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER