Aslında Sizden Bizden Zenginmiş

Adana'da zabıta ekiplerinin dilenirken yakaladığı 47 yaşındaki Celal Kavşat'ın üzerinden 6 bin 745 lira çıktı

Aslında Sizden Bizden Zenginmiş

Adana'da zabıta ekiplerinin dilenirken yakaladığı 47 yaşındaki Celal Kavşat'ın üzerinden 6 bin 745 lira çıktı. Dilenmek için  Elazığ'dan gelen Kavşat, bu parayı 5 ayda topladığını öne sürdü.

BELEDİYE ÖNLEMEK İÇİN TİM KURDU

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı  Zabıta Daire Başkanlığı, kenti dilencilerden temizlemek için özel tim kurdu. Sivil olarak çalışan zabıta ekipleri, namaz vakitlerinde cami önleri ile bulvar ve ana caddelerde para isteyen dilencileri toplamaya başladı.

PARAM YOK DEDİ, ÇANTASINDAN 6 BİN 745 LİRA ÇIKTI

Yaklaşık 3 ay önce kurulan dilenci timi, cumartesi günü de elinde çanta ile cami önünde dilenen Celal Kavşat'ı yakaladı.  Elazığ'dan geldiğini ve memleketine dönmek için bilet almak istediğini ancak parası olmadığını söyleyerek dilenen Kavşat, ekipler tarafından  Zabıta Daire Başkanlığı'na götürdü. Parası olmadığını söyleyen Celal Kavşat'ın çantasından 6 bin 745 lira çıktı.


ZABITA EKİPLERİ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Özenle destelenmiş banknotları gören zabıta ekipleri kısa süreli şaşırdı. Asgari ücretli 5 işçinin yaklaşık 1 aylık ücretine eşit olan parayı 5 ayda kazandığını söyleyen Celal Kavşak, "Memleketimde iş bulamadığım için dilenmek için  Adana'ya geldim. Bazen tren garı, bazen otobüs terminali ve parklarda yatıp kalkıyorum. Vatandaşlar yiyecek veriyor onunla karnımı doyuruyordum böylece para biriktirdim. Bugün de  Elazığ'a dönecektim. Her zaman dilenmiyorum, başka şehre de gitmiyorum. Sadece  Adana'ya geliyorum." diye konuştu. Celal Kavşat, üzerinden çıkan paraya tutanakla el konulup, memleketine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER