Adana'da Bir Garip Firar!

Adana'da uyuşturucu ticaretinden kendini ihbar edip tutuklanan suçlu daha sonra kelepçelendiği askerle birlikte kendini 10 metrelik uçuramdan atıp, firar etti

Adana'da Bir Garip Firar!
Birçok suçtan sabıka kaydı bulunan Kürşat Tanrıkulu, pazartesi günü polisi arayarak, "Yanımda esrar var gelin bunları teslim alın" dedi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, Kürşat Tanrıkulu ile birlikte beraberindeki 16 kilo esrarı alıp, Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü Tanrıkulu ifadesinde, "Esrar N.Ö.’ye ait bana da ’bunların başında dur bir araç gelip senden teslim alacak’ dedi.

Esrarın vatandaşlara zarar verdiğini bildiğimi için vicdan azabı çekmemek için polis arayarak ihbar ettim" diye konuştu. Tanrıkulu, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı. Kozan Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilirken firar eden Tanrıkulu, aynı gün Feke İlçesi’nde yakalanıp, Kozan M Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu. Tanrıkulu, tutuklandıktan sonra cezaevi yönetimine başvurarak birçok yerde esrar gizlendiğini hepsinin yerini gösterebileceğini ileri sürdü.

Bu iddia üzerine inceleme başlatan Cumhuriyet Savcısının talimatıyla jandarma tarafından Tanrıkulu, Kozan’a bağlı Karanebili Mahallesi Savruk Yaylası mevkiine götürüldü. Torbalarla bu bölgeye esrar gömüldüğünü ileri süren Tanrıkulu, araçtan indirilip yer göstermesi istendi. Bir asker ile birbirlerine kelepçelenen Tanrıkulu, kayalıkların arasında yer gösteriyormuş gibi yapıp ittirdiği askerle birlikte uçuruma yuvarlandı. Yaklaşık 10 metrelik uçurama yuvarlanan Tanrıkulu, bilinmeyen bir yöntemle kelepçeden kurtulup kaçtı. Beraberindeki asker de yaralı olarak bulundu. İhbar üzerine kaçan tutuklu aranırken, yaralanan asker de götürüldüğü Kozan Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER