ACI VE HÜZÜN

Samsun’da makam odasında tabancasını başına ateşleyerek yaşamına son veren 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz (54) için görev yaptığı okulda tören düzenlendi

ACI VE HÜZÜN

Samsun'da dün akşam makam odasında beylik tabancasıyla intihar eden 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Cihan Alagöz için görev yerinde tören düzenlendi. Törene Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Cihan Alagöz'ün eşi Nurgül, kızları Emine ve Ceren Alagöz ile emniyet mensupları katıldı. Mesai arkadaşının ve ailesinin gözyaşı döktüğü törende dualar edilip helallik alındı. Alagöz'ün cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Çorum'a gönderildi. Alagöz'ün Çorum merkez Ulu Cami'de ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Ulu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

3 YIL ÖNCE ATANDI

1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz'ün Çorum'da doğduğu, 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun olduğu ve sırasıyla İstanbul, Van, Sinop, Samsun İl Emniyet Müdürlüklerinin çeşitli birimlerinde ve Filistin'de uluslararası kuruluşta görev yaptığı belirtildi. Alagöz'ün, Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü iken, 8 Nisan 2015'te 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne atandığı ifade edildi.

NEDEN İNTİHAR ETTİ?
Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz'ün, uzun süredir sosyal haklarını daha iyi duruma getirmek için mücadele verdiği, istediği gerçekleşmeyince bunalıma girdiği, bu nedenle intihar etmiş olabileceği öne sürüldü. Alagöz'ün çevresine, "Yaş haddinden emekliliğime az zaman kaldı. Uzun süredir polis okulundan çıkmak için defalarca Ankara daire başkanlığıyla görüşme yaptım. 'Beni buradan alın. Müfettiş yapın' diye. Çünkü müfettiş olarak emekli olursam en az 2-3 bin TL civarında fark olacak" diyerek sitemlerini dile getirdiği öne sürüldü. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz, makamında, tabancasını başına ateşleyerek yaşamına son verdi. Alagöz'ün neden intihar ettiği henüz bilinmezken, kendisi gibi polis okulu müdürleri olan arkadaşları, Alagöz'ün, uzun süredir uğraştığı sosyal haklarını alamadığı için bunalıma girdiğini söyledi.

‘BENİ BURADAN ALIN’
DHA'ya konuşan başka bir ilin polis okulu müdürü, "Cihan'la en son geçtiğimiz aylarda polis okulu müdürlerinin katıldığı toplantıda bir araya geldik. Yaş haddinden emekli olmasına sayılı zaman kalmıştı. Cihan da polis okulu müdürü olarak emekli olmak istemiyordu. 1'inci sınıf emniyet müdürü olarak il emniyet müdürlüğü yapan ve polis başmüfettişi olanların emekliliğiyle, polis okulu müdürlerinin emekliliği arasında sosyal haklar açısından büyük fark var. Cihan da bunun mücadelesini veriyordu. Defalarca Ankara'ya daire başkanlığına giderek durumunu anlatmıştı. 'Beni buradan alın' diye başvuruda bulunmuştu. 'Yaş haddinden emekliliğim yaklaştı. Bu zamandan sonra başka birinin emrinde çalışamam. Polis okulu müdürü olarak alacağım emekli maaşı da yetmez. Eğer müfettiş olarak ya da il müdürü olarak emekli olsam en azından 2-3 bin TL fark olacak' diyordu. Biz intihar edeceğini düşünmemiştik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER