132 ve 135'inci Filoya Şüphe Uyandıran Talimat!

Konya 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda pazartesi için askeri çağırma planı uygulanmaya başlaması yeni bir endişeyi gündeme getirdi

132 ve 135'inci Filoya Şüphe Uyandıran Talimat!

Talimat ‘yeni bir darbe hamlesi mi yapılıyor’endişesi yarattı.


Askeri çağırma planının sadece savaş filoları olan 132’inci ve 135’inci filoya yönelik olması ve içerisinde savaş filosu olmayan ve içinde FETÖ'cü olmadığı bilinen Türk yıldızları filosuna tebliğ edilmemesi dikkat çekti.

Şüphe uyandıran çağırma planının sadece savaş ihtimali olduğunda uygulandığı ve söz konusu personel emir altına alındığında bir daha nizamiyeden dışarı emirle çıkabileceğine de vurgu yapılırken Albay Mustafa Ertürk'ün pilotlara Konya'yı terk etmeyin ben sizi içeri alacağım dediği öne sürülüyor.

Valilik böyle bir olasılığa karşı üssü polisler ile denetlemeye başladığı öğrenildi. Şu anda nizamiye polis tarafından kapatıldığı için çağırma planının yarın sabahtan itibaren uygulanacağı da diğer iddialar arasında...


FETÖ İRTİBATLI İSİM YÖNETECEK İDDİASI


Konya 3'üncü Ana Jet Üssü Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk'ün, FETÖ'nün etkili olduğu Akıncı Üssü'nden sonra en etkili olduğu aktarılan Konya 3'üncü Ana Jet Üssü'nde bulunan savaş filoları 132’inci ve 135’inci Filo Komutanlıkları için askeri çağırma planı uyguladığı öğrenildi.

Üs komutanı gözaltına alınacak listede olduğu için bu işi FETÖ ile irtibatlı olduğu iddia edilen Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk tarafından yönetileceği ifade ediliyor.


DARBEDEN BİR GÜN ÖNCE BAHÇEDE ŞÜPHE UYANDIRAN KONUŞMA


Konya 3'üncü Ana Jet Üssü Komutanı FETÖ ile irtibatlı olduğu ve darbeye destek veren isimlerden biri olduğu iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Burada ikinci isim olarak Kurmay Albay Mustafa Ertürk'ün ismi de konuşulanlar arasında. Kurmay Albay
Mustafa Ertürk’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast planlayan ve Abidin Ünal Paşa’yı tahliye eden hava kuvvetleri MAK timleri komutanı olan FETÖ imamı Başçavuş Yılmaz Bahar ile darbeden bir gün önce komutanlığın bahçesinde gizli gizli konuştuğu da tespit edildi.


AKINCI ÜSSÜ FEDA EDİLDİ!


FETÖ emrinde olduğu olduğu ifade edilen bir çok hava üssünden Akıncı Hava Üssü 4'üncü Ana Jet Üssü'nün planlanandan erken yapılan darbe için kullanıldığı anlaşıldı. Fethullahçı Terör Örgütü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı indirebilme uğruna emrindeki bir çok subay ve pilotu kamikaze olarak kullandığı belirtiliyor.

FETÖ’nün darbe planı sırasında Akıncı Üssü'nü feda ettiği görülürken feda edilebileceklerin özellikle seçildiği de anlaşıldı.


DARBE SONRASININ KOMUTANI DA DEŞİFRE OLDU


Ele geçirilen bir listede FETÖ'nün TSK'da en etkili olduğu ifade edilen Hava Kuvvetleri'nin darbe sonrası görev dağılımının nasıl olacağını da darbeyi destekleyen bir askerin üzerinden çıkan belgede ortaya çıktı.

Bu hareket ayrıca başarılı olacak darbe sonu Hava Kuvvetleri Komutanı olacağı ortaya çıkan listelerde görülen Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hasan Hüseyin Demirarslan'ı da deşifre etmiş oldu.

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hasan Hüseyin Demirarslan FETÖ'nün en etkili generali olan başarısız darbe girişiminin komutanı Orgeneral Akın Öztürk'e en yakın general olduğu belirtiliyor.

FETÖ’nün bu kritik gördüğü isim yeni bir hamle yapabileceği ve yeni üsleri feda edebileceği konuşuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER