Alpay Özalan’ın basına çektirdiği şerit, yönetim tarafından kaldırıldı

Basının antrenman sahasına girmesini yasaklayan ve görüntü alması için 5 m2’lik yer ayırarak etrafına şerit çektiren Teknik Direktör Alpay Özalan’ın bu uygulaması yönetime takıldı. Yönetim, Özalan’ın çektirdiği şeridi kaldırdı.
Ligde ve kupada aldığı başarısız sonuçlarla taraftarını üzen Samsunspor’da Teknik Direktör Alpay Özalan, basının antrenman sahası içerisine girmesini yasaklamış, basın mensuplarının her zaman çekim yaptıkları yerlere girmesine izin vermeyerek, tesislerin köşesinde şeritle belirlediği alanda çalışılmasını istemişti. Aynı olay bugün de tekrarlandı. Alpay Özalan antrenman öncesinde tesis çalışanlarına talimat vererek, 5 m2’lik alana tekrar şerit çektirdi.
Edinilen bilgiye göre, durumdan haberdar olan Kulüp Başkanı Erkurt Tutu tarafından “Şeridi sökün” talimatının kulüp yetkililerine iletildiği öğrenildi. Futbolcuların sahaya girmeye başlamasının ardından şeridin yanına gelen Samsunspor İdari Menajeri Nedim Öztürk, şeritleri sökerek basın mensuplarını antrenman sahasının içerisine aldı. Basın mensuplarını antrenman sahasının içerisinde gören Alpay Özalan, hızlı bir şekilde antrenman sahasının içine koştu. Teknik Direktör Alpay Özalan, kulüp medya sorumlusu Günhan Parlak ile haber göndererek basın açıklaması yapmayacağını söyledi.