ALKIŞLAR ZİHNİ ŞAHİN'E

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Adalet Mahallesi'nde bulunan çamlık bir alanı temmuz ayında aldığı kararla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebiyle eğitim alanına çevirmişti.

Bölgede eğitim için gerekli olan derslik ihtiyacı giderilecekti.

Ancak derslik yapılması düşünülen alan çok sayıda çam ağacının bulunduğu, nefes alınabilecek yeşil alanlarımızdan biri.

Olaya daha önce Canik Belediyesi'nin Meşe Koruluğu'nda yaptığı beton skandalına müdahale eden Samsun Çevre Platformu el attı.

10 dönümlük çamlık alana, ağaçları kesmek için giren iş makinelerinin, 60 yıllık çam ağaçlarını kesmeye başlaması üzerine mahalle sakinleri de olaya tepki gösterince devreye Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin girdi.

Tepkileri iyi okuyan Zihni Şahin, tepki gösterenlerin eğitime karşı olmadığını ama ağaç kesimi yapılacak başka bir seçenek var mı diye biraz daha düşünülmesi gerektiğine karar verince, ağaç katliamı da durduruldu.

Biz, vatandaşı ormanla buluşturacağım diyerek ve asırlık ağaçların dibine beton dökerek kurumaya terk eden belediye başkanları da gördüğümüz için, Şahin'in bu davranışı kesinlikle alkışlanacak bir karar.

Dilerim 31 Mart yerel seçimleri milat olur ve belediye başkanları ve belediye meclisleri vatandaşa rağmen imar değişiklikleri kararı almazlar.

Daha da önemlisi ağaçların kesilmesine neden olacak projelerini yeniden gözden geçirirler.

Sonuç olarak, çevreye olan duyarlılığınız nedeniyle teşekkürler Zihni Başkan.

Halkın başkanı olduğunu bir kez daha gösterdiğin için.

YORUM EKLE