AK PARTİ BUGÜN AÇIKLIYOR

AK Parti’de merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları bugün açıklanıyor.

Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkan adayını Mustafa Demir olarak kasımda duyuran AK Parti, MHP ile de yapılan ilçelerdeki ittifak görüşmeleri kapsamında ilçelerdeki adaylarını da bugün kamuoyuna duyuracak.

Başkan adaylarını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ya da AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman kamuoyuna duyuracak.

Böylece 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin tüm adayları belli olacak ve vakit geçirilmeden seçim kampanyaları da başlayacak.

Bugün yapılacak açıklamanın AK Parti ile MHP arasında bir süredir devam eden ilçelerdeki ittifak görüşmelerinin nasıl sonuçlandığına ilişkin işaretler taşıyor olması nedeniyle de önemli.

AK Parti tüm ilçelerde aday çıkaracak mı, hangi ilçelerde MHP’yi destekleyecek, son durumu da anlamış olacağız.

Şayet AK Parti bazı ilçelerde aday çıkarmazsa, bu ilçelerin MHP’ye bırakılmış olması söz konusu olacak.

Elbette tersi de doğru.

Muhalefet cephesinde ise Samsun için işler halen yavaş gidiyor. Şimdiye kadar İYİ Parti halen Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamadı. Aralık sonuna doğru İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayını açıklayacak.

CHP’de ise Atakum başta olmak üzere diğer ilçelerde kimlerin aday gösterileceğine ilişkin belirsizlik de artık 4 Ocak’ta sona eriyor. 4 Ocak’ta yapılacak Parti Meclisi’nde Samsun ilçelerine ilişkin adaylar da belli olacak.

Ocak’ın ilk haftası itibariyle Samsun’da artık seçim süreci de başlıyor.

Adayların belirlenmesinin ardından da bu kez belediye meclis üyeliği için aday adayı olanların heyecanı başlayacak.

Tüm partilerde aday belirleme süreci büyük ihtimalle ocak sonu gibi sona erecek ve şubat ayı itibariyle de start verilerek tüm adaylar sahada olacaklar.

Samsun halkı bakalım bu yerel seçimlerde, belediyeleri 5 yıl süreyle kimlere emanet edecekler?

YORUM EKLE