Yatırımcılardan Vali Şahin’e ziyaret

Havza Organize Bölgesinde yatırım yapmak isteyen ve sektöründe lider firmalardan olan Betong Yapı Sanayi yetkilileri Havza Kaymakamı Alper Tanrısever ve Havza Ticaret ve Sanayi Odasını yetkilisi ile Samsun Valisi İbrahim Şahin’i ziyaret ettiler.

Valilik makam odasında gerçekleşen ziyarette firma yetkilileri Ahmet Selim Yener ve Fadıl Yener Havza OSB’de yapacakları yatırım hakkında Samsun Valisi İbrahim Şahin’e bilgiler verdiler.

Firma yetkilileri uzun süredir Karadeniz’de yatırım yapma planları olduğunu, belirterek “Biz böyle bir yerde yatırım yapmak istiyorduk. İnşallah burada 15 milyon Euro’su yan ve 35 milyon Euro’su ana yatırım olmak üzere 50 milyon Euro’luk bir yatırım planlamaktayız.  Havza bize içinden geçen demiryolu  ile daha cazip geldi. Biz gaz beton üzerine faaliyet göstermekteyiz. Bizim için nakliye çok önemli. İçinden geçen demiryolu hattı ve denizyollarına olan yakınlığı ile Havza OSB çok avantajlı bir konumda. Bir yatırımcı için bu çok önemli. Biz burada 100 bin metrekarelik bir alanda yatırım yapmak istiyoruz. İşletmemiz 2 yıl içerisinde üretime başlayacak ve 250 kişi istihdam edeceğiz. Bizim ürünümüz yüzde yüz yerli bir üretim ve direk ülke katma değer sağlamakta.” Dediler.

Havza Kaymakamı Alper Tanrısever ise Vali Şahin’e OSB altyapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Tanrısever; Havza için OSB’nin olmazsa olmaz olduğunu belirterek; “İlçedeki istihdam sorunun çözülmesi için OSB’nin bir an evvel hayata geçmesi çok önemli. Bunun içinde sizin gibi girişimci ve yatırımcılara ihtiyacımız var. İnşallah yatırınız öncelikle ülkemize, bölgemize ve sizlere hayırlı olur.” Dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise Havza OSB’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden bir olacağını, altyapı çalışmalarının bitmesinin ardından yatırımcı bulmak için çalışmalara ağırlık verileceğini belirtti.

Etiketler ; Samsun , İbrahim Şahin ,
İlginizi Çekebilir