TOBB'dan 1,7 trilyon dolarlık 'Körfez' çıkarması

Körfez ülkeleriyle işbirliği imkanlarının masaya yatırılacağı Bahreyn’de düzenlenecek iş ve yatırım forumuna Samsun'dan STSO Başkanı Murzioğlu ile Atilla Makina'nın sahibi Hüseyin Atilla gidiyor

Türk iş dünyası, 1,7 trilyon dolar Gayri Safi Yurt içi Hasıla’ya sahip Körfez ülkeleriyle işbirliği imkânlarını masaya yatırıyor. Bahreyn’de bugün başlayacak iş ve yatırım forumu için TOBB, Başkan Hisarcıklıoğlu önderliğinde, 250 kişilik heyetle çıkarma yapacak.

60 TÜRK FİRMASI DA KATILACAK

Körfez İşbirliği Konseyi Üyesi; Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Oman ve Suudi Arabistan’dan 300’e yakın firma ve bu ülkelerde faaliyet gösteren 60 Türk firması da Bahreyn’de ortaklık ve işbirliği arayacak.

HEYETTE 250 İŞADAMI VAR

TOBB ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC)  tarafından, 1-2 Kasım 2016 tarihinde Bahreyn’de düzenlenecek, TOBB – Körfez İşbirliği Konseyi 2’nci İş ve Yatırım Forumu’nda karşılıklı işbirliği imkânları ele alınacak. Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa himayesinde gerçekleştirilecek foruma TOBB Türkiye’den 250 kişilik bir heyetle katılırken, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Oman ve Suudi Arabistan’dan da 300 firma katılacak. Bu ülkelerde faaliyet gösteren 60 Türk firması da iş forumunda yer alacak.

SAMSUN’DAN İKİ TEMSİLCİ VAR

TOBB'un 250 kişilik heyetinde ise Samsun'dan 2 kişi yer alıyor. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile 1976 yılında Samsun'da kurulan İzmit'te 2, Samsun'da ise 1 fabrikası bulunan Atilla Makina'nın sahibi Hüseyin Atilla katılacak. Murzioğlu ve Hüseyin Atilla, Körfez ülkelerindeki sanayi yatırımcılarına, Samsun'daki yatırım olanaklarını tanıtacaklar.

Gülsüm ATİK

Etiketler ; TOBB ,
İlginizi Çekebilir