Alexa Certify Javascript
Terme’li öğrencilerden organ nakli için destek turu
grck.bz/Mfx5Syh5

Terme Darüşşifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir gurup öğrenci 3-9 Kasım arasında kutlanan organ nakli haftası dolayısıyla Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti.

Terme Darüşşifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir gurup öğrenci  3-9 Kasım arasında kutlanan organ nakli haftası  dolayısıyla öğretmenleri Serap Yıldırım Kaya ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler, organ nakli konusunun önemine dikkat çekerek, toplumun hassasiyetinin arttırılması gerektiğini dile getirdi.

1 bağış 1 hayat projesi kapsamında ziyaret gerçekleştirdiklerini ve stant kurarak insanları bilgilendireceklerini söyleyen Terme Darüşşifa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Serap Yıldırım Kaya “Terme Belediye Başkanımız olarak sizden, hem de Terme Belediyesi personellerinden organ bağışı yaparak bize destek vermenizi istiyorum” dedi.

NAKİL BEKLEYEN OLABİLİRİZ

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul öğrencilerin güzel bir çalışmaya imza attıklarını ifade ederek, toplumu organ nakli konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Kendisinin daha önce bağış yaptığını ifade eden Başkan Kul “Organ bağışı, sadece insana has olan ardında bir şeyler bırakabilme, insanlık adına da bir şeyler yapabilme duygusunun doruk noktasıdır. Bu nedenle organ bağışı konusunda iyi düşünmeli ve bilinçli bir karar vermeliyiz. Şunu asla unutmamalıyız ki bir gün organ bekleyen kişi kendimiz ya da bir yakınımız olabilir. O nedenle ön yargılarımızdan kurtulmalı ve organ bağışı konusunda daha duyarlı olmalıyız. Terme Belediyesi personellerimize gerekli bilgilendirme yaparak katılım sağlanmasını sağlarız. 1 Bağış 1 Hayat Projesi ile öğrencilerin toplumda farkındalık yaratmaları çok güzel. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret sonunda öğrenciler  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a organ bağışıyla ilgili tişört hediye etti.

Etiketler ; Samsun ,Terme
İlginizi Çekebilir