Tekin: 'Sızmak isteyenlere kapı kapalı!'

MHP İl Başkanı Taner Tekin, Devlet Bahçeli’nin talimatı doğrultusunda kongre yapacaklarını ve partiye sızmak isteyenlere de kapılarının kapalı olduğunu belirtti

MHP’de 12. Olağan Büyük Kurultay süreci başladı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin cumartesi günü teşkilatlara gönderdiği genelgede kongre sürecinin başladığı belirtilirken, özellikle partiye sızmak isteyenlere karşı da dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Genel Başkan Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda kongre sürecinin işleyeceğini dile getiren İl Başkanı Tekin ise, “Kongre sürecinde Genel Başkanımız Bahçeli’nin söyledikleri doğrultusunda bir süreç işleyeceğiz” dedi.

 

KOORDİNELİ HAREEKT EDİYORUZ

Bahçeli yayınladığı genelgede, MHP’nin 1 Kasım 2015 genel seçimlerinden sonra şiddetli ve benzerlerine çok az rastlanmış kara bir dönem yaşadığını belirtti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yayınladığı genelgeye uyarak kongreler yapacaklarını ifade eden MHP İl Başkanı Taner Tekin ise, “Genel Merkezimiz tarafından gönderilen genelgeye binaen bir takvim oluşturacağız. Bu takvimi de uygulamaya koyacağız. İlçe teşkilatlarımız da her an kongre olacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyordu. Genel Başkanın yayınladığı talimat çerçevesinde kongre süreci işleyecek. Partimize farklı sızma yapmak isteyenlere müsaade edilmeyecek. Bununla ilgili de Genel Merkezle koordineli bir şekilde önlemler alınacaktır” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

İlginizi Çekebilir