Süslü'den Bahçeli'ye FETÖ tepkisi
Yerel 12 Ekim 2016 Çarşamba 10

Süslü'den Bahçeli'ye FETÖ tepkisi

MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, Akşener ve ekibine FET֒cü yakıştırması yapanlara, “Bizi MHP’de görevlendiren Bahçeli’dir. Eğer biz FET֒cü isek baş FET֒cü de Bahçeli’dir” dedi

MHP’de başlayan kongre süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan eski İl Başkanı Ömer Süslü, İl Başkanlığına aday olmayacağını beyan etti. İl Başkanlığına aday olmayacağının nedenini kongrelere yapacakları itirazlarla açıklayan Süslü, genel merkezin kongre sürecini başlatmasının da yasal olmadığını dile getirdi. Süslü, tarihleri alınan tüm ilçe kongrelerine itirazların yapılacağını belirtti.

 

BU SÜREÇ YASAL DEĞİL

Meral Akşener’e verdiği destekten dolayı İl Başkanlığı görevinden alınan Süslü, “Şu an kongre sürecinin başlaması yasal değildir. Tüzük kongresinde yürütmeyi durdurma süreci devam ediyor. O süreç sonuçlanmadan yapılacak tüm kongreler yasal değildir. Tarihi açıklanan kongrelere de ilçelerdeki arkadaşlarımız itiraz edecek. Kongrelerin yapılmaması için gerekli arkadaşlar itirazlarını yapacak. Şu an için devam eden bir mahkeme var ve mahkeme kararının da beklenmesi gerekiyor. Samsun’da da ilçe kongreleri aralık ayında başlarken İl Kongresi de şubat ayında yapılacak” diye belirtti.

BAŞ FET֒CÜ DE BAHÇELİ’DİR

MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, “Meral Akşener’i 2001 yılında MHP’ye Bahçeli davet etti. 2002 yılında MHP’ye Bahçeli aldı. MHP içerisinde hiç kimse kırmızı plakalı arabaya binemezken sadece Meral Akşener biniyordu. Bu makama Akşener’i Bahçeli getirdi. O zaman MHP içerisine FET֒cüleri Bahçeli aldı. Bugün Ekmelettin İhsanoğlu darbenin Cumhurbaşkanı olarak söyleniyorsa Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı adayıydı ve Bahçeli İstanbul’da milletvekili adayı olmasına müsaade etti. Şu an İstanbul Milletvekili olarak görev yapıyor. Eğer Meral Akşener ile onun yanındakiler ve ben FET֒cü isek bizi partiye alan Bahçeli’dir. 2009 yılında İlkadım İlçe Teşkilatına Bahçeli’nin onayı ile geldik. Genel Merkezin eli ile bu partiye sızdık. Eğer beni FET֒cü olarak görüyorsa baş FET֒cü de kendisidir. Burada bir ön şart var. Eğer bize FET֒cü diyorlarsa bizim partiye sızmamıza ön ayak olan ve partide görev veren Bahçeli de baş FET֒cüdür” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

Etiketler ; MHP ,
İlginizi Çekebilir