Sonunda bu da oldu!
Yerel 8 Kasım 2016 Salı 09

Sonunda bu da oldu!

Her fırsatta ‘basının dostu’ olduğunu savunan ve ‘basına baskı yapan karşısında beni bulur’ sözleriyle gündeme gelmeye çalışan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gazetemize gönderdiği tekzip metninin mahkemece kabul görmediğini içeren haber metnine de ‘tekzip’ gönderdi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in kendisine yönelik eleştirel haberlere olan tahammülsüzlüğü, fıkralara konu olabilecek bir boyuta ulaştı. Osman Genç, Gazete Gerçek’in Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar’ın 13 Ağustos’ta kaleme aldığı ‘Herkeste Bir Bayrak’ adlı köşesi ile ilgili tekzip talebinin mahkemece reddedilmesini konu alan haberimize de tekzip göndererek, bu konuda bir ilki gerçekleştirdi.

ELEŞTİRİLERE TAHAMMÜLÜ YOK

19 Ekim 2016’da Gazete Gerçek’te sür manşetten yayınlanan ‘Osman Genç’e yargıdan cevap’ başlığıyla yayınlanan haberde, ‘Kendisine yapılan herhangi bir eleştiriye tahammülü olmayan Osman Genç’in, özgür basını susturmak için gönderdiği tekzip metinlerinin mahkemelerden geri döndüğü’ kamuoyuna duyurulurken, Genç’in kendisine yapılan en ufak eleştiride mahkemede soluğu aldığı vurgulanıyordu.

MAHKEME TEKZİP TALEBİNİ REDDETMİŞTİ

Gazete Gerçek’in Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar’ın 13 Ağustos’ta kaleme aldığı ‘Herkeste Bir Bayrak’ adlı köşesini kabullenemeyip tekzip talebinde bulunan Başkan Genç’in bu köşe yazısına yaptığı itirazın da mahkemece ‘reddedildiği’ne vurgu yapan haberde, ayrıca “Bugün; FETÖ Samsun’da üniversite sahibi olmuşsa, Osman Genç’in payı yadırganamayacak kadar büyüktür” gibi herkes tarafından bilinen gerçekler de yer alıyordu.

MAHKEME KARARI HABERİNE TEKZİP İSTEDİ

Basına yönelik yıldırma politikalarına son sürat devam eden Osman Genç, tekzip taleplerinin reddedildiğine ilişkin mahkeme kararına yönelik söz konusu haberimize de noter aracılığıyla tekzip göndererek, düşünce ve ifade özgürlüğüne tahammülsüzlüğünü bir kez daha ortaya koydu. Genç,  tekzip talebi mahkemece reddedilmiş olmasına rağmen ‘Osman Genç’e Yargıdan Cevap’ ve Genel Yayın Yönetmenimiz Hayati Kaynar’ın ‘Sevdamızsın osman’ başlıklı köşe yazılarının da tekzip edilmesini isteyerek, basının eleştirilerine ne kadar açık olduğunu da gözler önüne serdi. Halbuki Osman Genç, geçtiğimiz günlerde, “Basına baskı yapan, karşısında beni bulur” sözleriyle adeta basına özgürlüğün havarisi kesilerek, dikkatleri üzerine çekmişti.

HABER MERKEZİ

 

İlginizi Çekebilir