Samsun'da FETÖ Operasyonunda Yeni Tutuklama
Yerel 27 Ağustos 2016 Cumartesi 14

Samsun'da FETÖ Operasyonunda Yeni Tutuklama

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece OMÜ' de görevli 13 akademisyen ve Çarşamba ilçesinden 5 öğretmen hakkında tutuklama kararı alındı

Edinilen bilgilere göre OMÜ'de görevli bazı akademisyenlerin, bir süre önce gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca itirazda bulunulmasının ardından yeniden gözaltına alınan 13 akademisyenin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen akademisyenlerden Prof. Dr. Ahmet Bulut, Prof. Dr. Mustafa Sünbül, Prof. Dr. Alp Erdin Koyutürk ile araştırma görevlileri Murat Emir ve Mehmet Pusa, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Aynı zamanda Samsun'da darbe girişmine ilişkin yapılan soruşturma kapsamında Çarşamba ilçesinde emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 9 öğretmenden 3'ü serbest bırakılırken, 5 öğretmen mahkeme kararıyla tutuklandı. Böylece soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 11'e yükselmiş oldu


Samsun'da, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan OMÜ'de görevli 42 kişiden 8'i tutuklanmış, 31'i adli kontrol şartıyla, 3'ü de savcılıkça serbest bırakılmıştı.
Samsun'da FETÖ Operasyonunda Yeni Tutuklama
İlginizi Çekebilir