Şahin: '15 Temmuz bizim için milat'
Yerel 7 Kasım 2016 Pazartesi 20

Şahin: '15 Temmuz bizim için milat'

Türk Kızılayı Samsun Şubesi 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle 'Temmuz Yarısı Vatan Yarası' konulu konferans düzenledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr.Habib Demirel, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile Kızılay gönüllüleri katıldı.

Türk Kızılayı ile ilgili yapılan sunumların ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin konuşma yaptı.


15 TEMMUZ BİZİM İÇİN MİLAT


15 Temmuz’un bir milat olduğunu ifade eden Vali Şahin, “15 Temmuz bizim için bir milat. İkinci bir milat, ikinci bir Kurtuluş savaşıdır. Böyle bir şey bir daha bizim milletimiz yaşamayacak. Türk tarihinde de böyle bir şey yok. Ama dünya tarihi incelendiğinde kendi elleriyle yetiştiği insanların yine kendi insanına, topla, tankla, uçakla saldırdığı bir başka ülkede yoktur. Bu zihniyeti olan insanları masaya yatırmak gerekiyor. Nasıl oluyor da bunların beyinleri yıkanıyor. Bu düşünce yapısının mutlak suretle irdelenmesi, ortaya konulması ve bu tarz sapkın düşüncelerin en azından gençlerin bu hataya düşmemesi adına özel çalışma yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Türk Kızılayı’na emeği geçenlere plaket verilip, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Şahin: '15 Temmuz bizim için milat'
İlginizi Çekebilir