Özışık kardeşlerden Başkan Yılmaz'a övgü

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı Çok Amaçlı Salon'da ilk etkinlik darbe girişimi ve sonrasında Türk milletinin yazdığı tarihi içeren ‘Yeniden Diriliş - 15 Temmuz’ adlı konferans Gazeteci - Yazar Süleyman Özışık ve Hadi Özışık ile birlikte gerçekleşecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, konferans verecek olan Gazeteci - Yazar Süleyman Özışık ve Hadi Özışık ile birlikte etkinlik öncesi salonları gezdi.

Samsun şehir merkezinde önemli bir eksikliği Çok Amaçlı Salon ile birlikte tamamlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hadi Özışık kardeşlerle yaptığı sohbet sırasında şu ifadeleri kullandı;

Yılmaz, ’’Şehrimizin merkezinde büyük toplantılara ev sahipliği yapacak bir alanımız yoktu. Bu boşluğu Çok Amaçlı Salon doldurdu. 15 Temmuz darbe girişimini sonrasındaki günlerde tamamlandı buradaki çalışmalar. Biz de demokrasi kahramanlarımızın adlarını ölümsüzleştirmek için buradaki salonların isimlerini binlerce kişinin katıldığı anketlerle belirledik. Gerek sosyal medyada gerekse Cumhuriyet Meydanı’na kurduğumuz stantlarda yaptığımız anketlerden bu isimler çıktı. Salonumuzun önündeki parkın adı da ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ ilan edildi. Halkımızın bu kararına saygı duyuyoruz. İlk etkinliğinde bu minvalde olması bizleri oldukça heyecanlandırıyor’’ şeklinde konuştu.

Özışık kardeşler, Başkan Yılmaz'ın Samsun'a kazandırdığı bu salonun şehrin büyük bir eksikliğini tamamlaması ve demokrasi kahramanlarının isimlerinin ölümsüzleştirmesinin Samsun adına güzel bir başarı öyküsü olacağını belirterek övgüde bulundu.

Özışık kardeşlerden Başkan Yılmaz'a övgü
Özışık kardeşlerden Başkan Yılmaz'a övgü
İlginizi Çekebilir