Ordumuzun Yanındayız
Yerel 25 Ağustos 2016 Perşembe 09

Ordumuzun Yanındayız

DAEŞ ve diğer tüm terör unsurlarıyla Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit eden yapılara karşı başlatılan harekat tüm hızıyla ilerliyor. Hükümet ve muhalefet il başkanları ise, 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi yine tek yürek oldu

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamada, halkın ordusuna ve silahlı kuvvetlere güvenmesi gerektiğini vurgularken, provokasyonlara da dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan CHP ve MHP İl Başkanları ise hükümete operasyonlar çerçevesinde tam destek açıklaması yaptı.

 

GÖKSEL: HALKIMIZ ORDUMUZA GÜVENSİN

 

Göksel, yaptığı açıklamada, “Türkiye sınırının güneyi uzun zamandır DAEŞ ve diğer unsurlar tarafından tehdit ve tehlike altındadır. Bu neden hükümetimiz, bu örgütlere yönelik bir sınır ötesi harekat başlatmıştır. Bu harekatın sonunda hedeflenen, Türkiye’ye tehdit olan terör örgütlerin yok edilmesi, kökünün kazılmasıdır. Sadece DAEŞ değil, o bölgede bize tehdit olan ve birliktelik açıklaması yapan 11 ayrı terör örgütü vardır. Türkiye devleti güçlüdür ve bu teröristleri hakkından da gelmeye kararlıdır. Diğer yandan bu terör örgütleri sadece sınırımızda değil, yurt içinde de kanlı eylemler planlamış ve gerçekleştirmişlerdir. Bu harekat bunların tamamının sonlanmasına yönelik bir harekattır. Ülke içinde de emniyetimiz ve istihbaratımız bu hainlere göz açmamak için gece gündüz çalışmaktadırlar. Halkımız ordumuza güvensin. Milletimizi bölemeyecek, bayrağımızı indiremeyecekler” dedi.

Ordumuzun Yanındayız

AKCAGÖZ: ‘İÇ GÜVENLİĞE AĞIRLIK VERİLMELİ’

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tufan Akcagöz ise, hükümetin böyle bir harekat boyunca yanında olduklarını, yurt içinde alınan önlemlerin daha sıkı alınmasını gerektiğini ifade etti. Akcagöz, “Türkiye terör ve şer odaklarıyla mücadele kapsamında Suriye’ye intikal etmiştir. Bu intikal ülkemizin ve yurttaşlarımızın huzuru içindir. Bu anlamda milletin menfaati için atılan her adımda hükümetimizin yanındayız. Fakat şunu hatırlatmakta fayda var. Biliyorsunuz Ankara patlaması ardından Antep’te yapılan telefon konuşmaları gün yüzüne çıkmıştır. Bu anlamda IŞİD hücreleri hala aktif olabilir. Hükümet bunlara karşı daha sıkı tedbirler almalıdır. Esas problem bu şer odaklarının ülkemiz içindeki yapılarının eleman topluyor olması. Basına ve bazı iddianamelere de girdiği üzere IŞİD Türkiye’de hala eleman topluyor olabilir. Bakınız İstanbul Laleli semtinde, Antep’te, Adıyaman’da Urfa’da IŞİD’in hala eleman topladığı yazılıyor çiziliyor. Hükümet iç güvenlik kapsamında da gerekli sert önlemleri almalıdır. Diğer bir konu ise büyük devletlerin hareketleri yakından izleyip değerlendirilmelidir. Büyük devletlerin her zaman olduğu gibi bu sefer de bir oyunu ya da stratejisi olabilir” dedi.

Ordumuzun Yanındayız

TEKİN: ‘ORDU YIPRATILMAMALIDIR’

 

MHP İl Başkanı Taner Tekin ise, “Şanlı Türk Ordusu nihayet gereğini yapmış ve terör odaklarının yuvasını dağıtmaya yönelik harekete geçmiştir. Dün olduğu gibi bugün de ordumuzun yanındayız. Hiçbir koşulda ordumuzu yalnız bırakmayız. Sabah güneş doğarken Suriye'nin kuzeyinde uzun zamandır kanlı gözü yaşı döken Türkmen'lere; güneş gibi doğarak sevinç gözyaşları döktüren orduyu nasıl olur yalnız bırakırız? Türk dünyasının Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bey de yaklaşık 10 gün önce; ‘Türk Milleti Terörizm karşısında yakın bir zamanda Büyük bir zafere imza atacaktır’ diyordu. O gün gelmiş ve çatmıştır. Rabbim ordumuzun yanında olsun. 15 Temmuz’da yeltenilen darbe ile Türkiye tek vücut olmuştur. TSK’yı karalamaya yönelik bazı kesimlerin hareketlerine meydan vermemeliyiz. TSK konusunda da aynı birliktelikte hassasiyet göstermeliyiz. Ordunun itibarı, bu büyük milletin itibarıdır” dedi.

 

Serhat TÜRK

İlginizi Çekebilir