Olur Mu Öyle Şey?
Yerel 7 Eylül 2016 Çarşamba 17

Olur Mu Öyle Şey?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın, Samsun'da FETÖ ile mücadelede edilmediği iddialarına cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yanıt verdi. Belediyeden şimdiye kadar FETÖ'cü oldukları tespit edilen 3 kişinin ihraç edildiğini söyleyen Yılmaz, "Olur mu öyle şey?" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Büyükşehir Belediyesi'nde, OHAL bürosunca FETÖ ile bağlantılı oldukları bildirilen 3 belediye çalışanının ihraç edildiğini, FETÖ'cü olduklarından şüphelinelen kişilerle ilgili gerekli soruşturmaları yaparak OHAL Bürosu'na bildirdiklerini söyledi.

 

3 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ
Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın, Samsun'da belediyeden FETÖ ile bağlantılı hiç kimsenin çıkarılmadığı sözlerine karşılık, "Hiç olur mu öyle şey. İlk etapta bize bildirilen 3 kişi ihraç edildi" bilgisini verdi. Belediye olarak kendilerinin de durumundan şüphelenilen kişilerle ilgili soruşturmayı tamamlayarak, Samsun OHAL Bürosu'na listeyi gönderdiklerini belirten Yılmaz, "Soruşturmanın sonucunu bildirdik ve ne yapmamız gerektiğini OHAL'e sorduk. Bu konuda çalışma yapmamamız mümkün mü? Ancak kılıcı ele alıp günahsız insanların kafasını kesmek doğru değil. Biz bu konuda yapmamız gerekeni yapıyoruz" diye konuştu.

İlginizi Çekebilir