Norm fazlası öğretmenlere ders başı

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, FETÖ bağlantısı nedeniyle ihraç edilen öğretmenlerin yerine norm fazlası durumdaki eğitimcileri atadı. FETÖ bağlantılı özel okullarda çalıştıkları için çalışma izni iptal edilen öğretmenler için itiraz süresi de dün itibariyle doldu

Samsun'da FETÖ soruşturmaları ve OHAL kapsamında yayınlanan kararnamelerle ihraç edilen 800'e yakın öğretmenin yerine norm fazlası öğretmenlerin atanmasına başlandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nün eylül dönemi atamaları kapsamında toplamda 253 ihtiyaç fazlası öğretmen, yeni okullarında görevlerine başladı.

TOPLAM 254 ÖĞRETMEN ATANDI

Samsun'da FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınan öğretmenlerin yerine, norm kadro fazlası öğretmenlerin atanmasına başlandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü eylül ayı döneminde 133 branş öğretmeninin atamasını gerçekleştirdi. Samsun Milli Eğitim, il merkezi ve ilçelerde açıkta kalan okul öncesi ve özel eğitimde ise 121 öğretmenin atamasını yaptı.

İTİRAZ SÜRESİ DÜN DOLDU

Öte yandan 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Kapsamında çalışma izni iptal edilen personellerin itiraz dilekçelerini verme süresi dün itibariyle doldu. Verilen itiraz dilekçeleri, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonuna sunulmak üzere İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürlüklerine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre OHAL kararnameleriyle kapatılan özel okullarda öğretmenlik yaptıkları için çalışma izinleri iptal edilen eğitimcilerin tamamı, Milli Eğitim'e itiraz dilekçesi verdi.

Gülsüm ATİK

Etiketler ; Samsun ,
İlginizi Çekebilir