Kurbanda FETÖ Oyunu!
Yerel 29 Ağustos 2016 Pazartesi 09

Kurbanda FETÖ Oyunu!

Kurban Bayramı’nda kendini gizleyen FET֒ye yakın bazı isimlerin, örgüte farklı isimlerle bağış adı altında kaynak sağlamak isteyeceği öne sürüldü

Kurban Bayramı’nda deri toplamak isteyen vakıf ve dernekler, İçişleri Bakanlığı veya Valiliklere başvuru yaparken FET֒ye yakın ve darbe girişiminden sonra kendini gizleyen bazı isimlerin örgüte deri toplamak için hazırlık yaptıkları iddia edildi. Valiliklere deri toplamak için başvuruda bulunan dernek veya vakıflar titizlikle araştırılırken, istihbarattan da bazı zamanlar yardım istendiği ifade edildi.

KRİPTO FET֒CÜLER İŞ BAŞINDA

Darbe girişiminden sonra yapılan operasyonlarda FET֒ye bağlı çok sayıda dernek veya vakıf kapatılmıştı. Halen daha bazı dernek veya vakıflarla ilgili araştırmalar devam ederken gizlenmeyi başaran bazı kripto dernek ve vakıfların da olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Bu dernek veya vakıfların Kurban Bayramı’nda kurban bağışı ve deri toplamak gibi girişimlerde bulunacağı ifade edilirken, bu konuda da titiz çalışma yapıldığı kaydedildi.

YAPILAN BAĞIŞI SORGULAYIN

Vatandaşların kurban bağışı veya kurban derisi bağışında bulunurken dikkat etmesi gerektiğini ifade eden yetkililer, “Bağış yapmak isteyenlerin bağış yapacağı kurumlarla ilgili yetkili mercilere sorgulama yaptırabilir veya Valilik tarafından deri toplamaları için verilen izin belgesini görmek isteyebilir. Bu vatandaşın en doğal hakkıdır. Kurban Bayramı’nda örgüte bağış adı altında deri almak isteyenler olabilir bu konuda vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı” diye belirttiler.

 

Sezer SEZER

İlginizi Çekebilir