Komyan tramvay enerji hattını kopardı seferler aksadı

Samsun'da tramvay hattının ana enerji tellerini damperi açık kamyon kopardı. SAMULAŞ vatandaşları uyararak, onarım çalışmaları nedeniyle Pazartesi gününe kadar OMÜ-Belediyevleri arasında tramvay seferlerinin işleyeceği, Tekkeköy güzergahına seferlerin yapılamayacağını açıkladı.

Samsun’da Hafif Raylı Sistem’in güzergahında damperi açık kamyon tramvay ana enerji hattını koparması nedeniyle Belediyeevleri-Tekkeköy arasında tüm seferler durdu.

Gece saatlerinde Kutlukent-Cumhuriyet İstasyonu arasındaki hemzemin geçitte meydana gelen kazada damperi açık kamyon tramvay hattının ana enerji hattını kopardı. Tellerin kopmasıyla enerji kesilirken, tüm sinyalizasyon ve bağlı konstrüksiyonlar büyük zarar gördü. Yaşanan kaza sonrasında Belediyeevleri-Tekkeköy arasında tüm seferler durdu. SAMULAŞ yetkilileri hemen müdahalede bulunurken,  onarım çalışmalarına başladı. Gece saatlerinde çok sayıda teknik ekip, kaza yerinde yoğun bir çalışma başlattı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaza hakkında detaylı bilgi alarak yakından takip etti.

SAMULAŞ AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan kaza sonrasında Belediyeevleri-Tekkeköy arasında seferlerin  3 gün yapılamayacağına dikkat çeken SAMULAŞ, vatandaşların mağdur olmaması için uyarıda bulundu. SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan koordinesinde çalışmalar sürerken açıklamada, “Cumhuriyet İstasyonu-Kutlukent arasındaki hemzeminde damperi açık kamyon tramvay hattının ana enerji kablolarını koparmıştır. Yaşanan bu kaza nedeniyle seferler bu güzergahta durmuştur. Tramvay seferleri OMÜ-Belediyeevleri arasında devam edecektir. Teknik ekibimiz 3 vardiya olarak hemen çalışmalara başlamış ve hattın onarıma geçilmiştir. 3 gün boyunca Pazartesi’ye kadar Belediyeevleri-Tekkeköy arasında seferler yapılamayacaktır” denildi.

Komyan tramvay enerji hattını kopardı seferler aksadı
Komyan tramvay enerji hattını kopardı seferler aksadı
Kaynak ; Gercekbizde.com
Etiketler ; Tramvay ,
İlginizi Çekebilir