‘Kimse PKK’yı meşrulaştıramaz’

MHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Adayı İbrahim Yılmaz, HDP’li milletvekillerinin tutuklanmalarına yönelik yapılan operasyonları desteklediğini belirtirken, terör örgütü PKK’yı meşru hale kimsenin getiremeyeceğini söyledi.

Geçtiğimiz gün gece yarısı yapılan operasyonlarla gözaltına alınan 15 HDP’li milletvekilinden 9’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan vekillerden Selahattin Demirtaş’ın tutuklanma gerekçesi olarak da Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılamak gibi suçlar olduğu belirtildi.

 

KİMSE HADSİZ SÖYLEMDE BULUNAMAZ

Dokunulmazlıkların kaldırılması ile daha önce mecliste fezlekeleri bulunan HDP’li vekillerin bazılarının savcılık davetine cevap vermediklerinden dolayı polis zoru ile gözaltına alındıkları kaydedildi. Gözaltına alınan çoğu vekilin de Demirtaş gibi benzer suçlardan dolayı suçlandığı belirtildi. Savcılık ifadelerinin ardından çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan 9 vekil cezaevine gönderildi. HDP’li vekillerin gözaltına alınmaları ile ilgili değerlendirmede bulunan MHP 26. Dönem Samsun Milletvekili adayı İbrahim Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı kimse hadsiz söylemler içinde bulunamaz. Haddini bilmeyene yüce yargımız ve Türk Milleti gereken cevabı verir” dedi.

GEREKEN CEZAYI ALMALILAR

Kimsenin PKK terör örgütünü meşrulaştırma çabası içerisine girmemesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, “PKK bir terör örgütüdür. Türkiye Cumhuriyeti askerine, polisine ve masum insana kurşun atan bu terör örgütünü kimse meşrulaştırmaya çalışmasın. Kürt halkını oyuna getirerek, onların üzerinden PKK terör örgütü ile organize çalışanlar seçilmişlik kılıfına bürünmesin. Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısında duran ve terör örgütlerine destek veren kim varsa gereken cezayı almalı” diye belirtti.

 

Sezer SEZER

Etiketler ; MHP , İbrahim Yılmaz , HDP ,
İlginizi Çekebilir